Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У поліції Одеси розповіли, чому допитували директора художнього музею Ройтбурда

Імовірно допит пов’язаний з запитами депутатів "Опозиційного Блоку".

Директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда допитували у поліції 25 липня як свідка.

Про це ТСН.ua повідомили у поліції Одеської області у відповідь на запит.

Як розповіли правоохоронці, 15 червня до поліції надійшла ухвала суду, якою зобов’язано внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про невиконання директором КУ "Одеський художній музей" законних вимог депутата місцевої ради. Того ж дня почалося досудове розслідування за статтею 351 ККУ "Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради".

"У вказаному кримінальному провадженні у якості свідка було допитано Ройтбурда О. А.", — поінформували у поліції.

За результатами проведених слідчих дій слідчі вирішили закрити це провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину на підставі п.2 ч.1 284 КПК.

Допит Ройтбурд

Сам Ройтбурд 25 липня на своїй сторінці у Facebook також зазначав, що допит відбувався у рамках кримінального провадження за статтею 351 ККУ. Через це деякі ЗМІ стверджували, що поліція нібито відкрила справу проти митця.

"Сьогодні відкрили виставку Наумця. Я приїхав на відкриття з відділення поліції. Сьогодні я вперше в житті побував на допиті. У кримінальній справі про перешкоджання діяльності депутатів місцевої (обласної) ради", — написав Ройтбурд.

Імовірно допит пов’язаний з запитами депутатів "Опозиційного Блоку", які у березні активно виступали проти призначення Ройтбурда на посаду директора музею.

"Ці депутати з самого початку казали: "Ми не дамо йому працювати". І намагалися заблокувати роботу музею та його команди. Так, я цій їхній діяльності перешкоджав і буду перешкоджати, а музей буде жити, змінюватися і розвиватися. Як би не скаженів якийсь накачаний, але не дуже інтелектуально розвинений організм, якому тато купив оппоблоківскій мандат економ-класу", — додав він.

Нагадаємо, у березні голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов призначив директором Одеського художнього музею відомого художника Олександра Ройтбурда.

Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею ще 6 грудня, проте депутати облради не призначили його. Найвагомішим аргументом "проти" виявилося уже не раз спростоване звинувачення, що нібито колись художник малював свої картини людськими екскрементами. До того ж представників "Опозиційного блоку" обурили антиросійські висловлювання художника.

"Вони розгорнули проти мене дуже брудну брехливу кампанію цькування. Їх не влаштовує моя політична позиція. Вважаю, що 2 травня 2014 року в Одесі було зупинено наступ "руської весни". Це перемога", - пояснював Ройтбурд. 

ВідеоОдеський художній музей таки очолив Олександр Ройтбурд

Попри шалений спротив місцевих депутатів від "Опозиційного блоку" очільник Одеської облдержадміністрації підписав розпорядження про переможця конкурсу Олександра Ройтбурда. Представникам "Оппоблоку" це не сподобалося. Під час представлення керманича в музей вдерлися депутати з охоронцями. Назвали рішення про призначення незаконним, і навіть пригрозили забрати музей під власне управління.

Одеський художній музей таки очолив Олександр Ройтбурд

Вибір редакції