У полоні піратів вже півроку перебуває 12-річна українка

Капітан іспанського траулера Alakrana привозив на "Аріану" ліки та харчі - серед заручників двоє українських жінок та дитина.

На борту захопленого піратами балкера "Аріана" перебувають дві жінки та 12-річна дівчинка.

Дитина разом з екіпажем судна - 24 українськими моряками - знаходиться у полоні з травня 2009 року.

Про жахливі умови українських заручників на борту "Аріани" розповів Ріккардо Блах, капітан іспанського судна Alakrana, яке нещодавно було звільнене з піратського полону владою Іспанії за великий викуп.

Ріккардо Блах доставляв на "Аріану" медикаменти, харчі і паливо. "Це був один з найжахливіших епізодів у моєму житті", - зазначив він.

За словами Блаха, на борту перебували дві жінки. Одна з них, кок судна, була вагітна, але після зґвалтування піратами втратила дитину. Блах наголосив, що цій жінці терміново потрібна медична допомога, в неї серйозна інфекція.

Блах також помітив на борту судна 12-річну блакитнооку дівчинку.

За словами іспанського капітана, дівчинка була на кораблі разом з матір'ю і батьком, головним механіком.

"Її мати благала мене взяти дівчинку з собою. Але я відмовився, тому що на їхньому судні було 12 піратів, а на нашому Alakrana - 30", - сказав Блах.

Риболовецький траулер Alakrana був захоплений у водах Індійського океану 2 жовтня. На його борту перебувало 36 членів екіпажа, 16 з яких - іспанці. Вже 17 листопада влада Іспанії узгодила суму викупу і він був переданий розбійникам, а корабель звільнений.

Судно "Аріана" під мальтійським прапором було захоплене 2 травня у 250 милях на північний захід від Сейшельських островів. З того часу 24 українці-члени екіпажа (серед них двоє жінок) перебувають у заручниках піратів.

За даними родичів полонених моряків, їхній стан украй важкий, кільком людям необхідна термінова медична допомога. Час від часу з'являються повідомлення про те, що розбійники готові вбити заручників, а також про нестачу їжі та води.

Власником "Аріани" є зареєстрована на Мальті грецька компанія Alloceans Shipping Cо. Ltd. Під час нападу корабель перевозив 35 тисяч тонн сої з Бразилії до Ірану.

Президент України Віктор Ющенко повідомив, що переговори про звільнення моряків ведуться "на найвищому рівні". Сомалійські пірати погодилися звільнити судно за викуп в 3,5 мільйона доларів. Це утричі менше, ніж вони вимагали спочатку.

Читайте також:

Пірати погрожують затопити "Аріану" разом з екіпажем

Сомалійські пірати витрачають мільйонні викупи на повій

Українські моряки відстрілялися від піратів

Ще сім українців потрапили в полон до сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: