У Польщі заявили, що Росія використовуватиме "Північний потік-2" для шантажу України

Дата публікації
Перегляди
1987
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Польщі заявили, що Росія використовуватиме "Північний потік-2" для шантажу України

Фото: gazprom.ru

Глава польської дипломатії вважає "Північний потік-2" "інструментом російської диверсії".

Міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау переконаний у тому, що Російська Федерація буде використовувати "Північний потік-2" для шантажу України та Центральної Європи.

Про це він заявивив в інтерв'ю чеському тижневику "Ехо", пише Polskie Radio.

"Росія сигналізує про те, що вона буде використовувати газопровід "Північний потік-2" як інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи", - висловився глава польської дипломатії.

Він також наголосив на тому, що впродовж 18 років "усі польські уряди дотримувалися думки, що Північний потік - це інструмент російської диверсії, покликаний зламати єдність Заходу, Європейського Союзу та НАТО".

Водночас Рау запевнив у добрих відносинах Польщі зі США та у співпраці, що триває між державами в межах Вишеградської групи.

Раніше голови комітетів у закордонних справах парламентів зі США, Естонії, Чеської Республіки, Ірландії, Латвії, Польщі, України, Великої Британії та Литви оприлюднили спільну заяву, в якій закликали зупинити будівництво "Північного потоку-2".

Нагадаємо:

  • США офіційно відмовилися поховати "Північний потік-2" на дні Балтійського моря. Так, адміністрація Байдена скасувала санкції щодо оператора газопроводу Nord Stream 2. AG і його гендиректора Маттіаса Варніга "відповідно до національних інтересів".
  • США і Німеччина вивчають можливості зміцнення енергетичного сектора України на тлі завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
  • Міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало декларацію Вашингтона і Берліна щодо російського проєкту "Північний потік-2".
  • Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік-2" і транзит газу через Україну.
  • Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить російський проєкт "Північний потік-2" як виклик безпеки для України і Європи.

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1987
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація