У Польщі осквернили обеліск воїнам УПА

Акту вандалізму піддався обеліск, який минулого року місцева влада підозрювала у антипольському призначенні.

Пам’ятник УПА біля гори Хрещата в Польщі
Пам’ятник воїнам УПА біля гори Хрещата в Польщі. Фото: www.lvivpost.net
Напередодні Великодня невідомі особи вчинили акт вандалізму щодо пам’ятного знаку на місці смерті поранених і хворих вояків УПА та медичного персоналу на горі Хрещата у Бескидах, що на території сучасної Польщі.

Про це сьогодні, 27 квітня, розповів голова Об’єднання товариств депортованих українців Володимир Середа.

Він сподівається, що це знайде адекватну оцінку не тільки в середовищі депортованих українців, а в цілому в українському суспільстві.

Середа нагадав, що минулого року, коли серед частини польського населення почалося нагнітання антиукраїнської істерії (напередодні 65-річчя подій на Волині), секретар Ради Національної безпеки Польщі Анжей Пшевознік та Європосол Анжей Запаловський звернулися до керівництва Підкарпатського воєводства провести інвентаризацію українських увічнень на території воєводства, конкретно вказуючи у першу чергу увічнення – обеліск на горі Хрещата. У зверненнях зазначалося: якщо увічнення здійснені без відповідних погоджень – провести їх демонтаж.

Також, за словами голови, Об’єднання товариств депортованих українців "Закерзоння" у своїй заяві від 6 грудня 2008 року заявляло, що викарбувані на цьому хресті слова не ображають нічиїх інтересів і відповідно ніяких підстав для руйнування місць пам’яті немає.

"Наміри руйнування місць пам’яті українських патріотів на теренах сучасної Південно-Східної Польщі – дуже небезпечна затія. Ми звернулися з переконливим проханням до всіх, від кого у Польщі залежать необхідні дозволи, погодження, не чинити відвертий чи прихований опір при спорудженні українських меморіалів, а навпаки, в межах чинного законодавства сприяти ініціаторам цих благородних намірів", – розповів Середа.

З його слів, з приводу нагнітання пристрастей навколо увічнень на Хрещатій до Анжея Пшевозніка звернувся голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, а до Підкарпатського воєводи Мирослава Карапити написав звернення голова Львівської ОДА Микола Кміть.

Довідка. Загибель повстанців на горі Хрещата сталася 23 січня 1947 року. Там був підземний шпиталь УПА. Щоб не здатися супротивнику всі, хто були у шпиталі – і поранені, і хворі, і медичний персонал, за різними оцінками різна кількість від семи до двадцяти осіб – загинули. Підземний шпиталь – унікальний об’єкт, який діяв протягом 1945 – 1946 років. У ньому були приміщення для лікування та перебування хворих і поранених, було налагоджене водопостачання і водовідведення, відповідна вентиляція.

У 2006 році на цьому місці був встановлений бетонний обеліск у вигляді хреста із стилізованим тризубом із двомовним текстом:

"Тут, на горі Хрещатій, спочивають вояки УПА, поляглі 23.01.1947 р. в бою в бою з відділом ПВ в обороні підпільної лікарні. Вічная пам’ять. Друзі по зброї. Хрещата. 2006 р." і відповідно текст польською мовою". Поруч було встановлено 7 маленьких безтекстових хрестів.

Читайте також:

СБУ: дивізію СС "Галичина" у Львові рекламували законно

Тягнибок пообіцяв карати українофобів

У Львові демонтували рекламу дивізії СС "Галичина"

Тягнибок вимагає знести всі радянські пам'ятники на Харківщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: