У Польщі вимагають відзвітувати за ліки, відправлені в Україну

Допомога Польщі Україні відбувається на межі правового поля.

Теми допомоги Україні в боротьбі з вірусом грипу звучать на польському радіо, телепередачах, не сходять зі шпальт центральних газет. На заклик східного сусіда відгукнулася практично вся Польща, пише видання Rzeczpospolita.

Ця солідна польська газета подає інформацію про те, які міста, організації та органи місцевої влади, і саме скільки відправили гуманітарної допомоги в Україну. Однак, водночас видання пише, що допомога Польщі Україні відбувається на межі правового поля.

Представники рахункових палат не сумніваються, що питання допомоги необхідно врегулювати, бо хоча не існує заборони, немає також і правил, які виразно дозволяли б органам місцевого самоврядування таку допомогу надавати.

Приміром, одна з ґмін у Західнопоморському воєводстві відправила місту-партнерові в Україні ліки і маски – на 7 тис. злотих. Але представники міської управи діють на межі закону, адже виділення грошей має відбуватися згідно з чинним в РП законодавством. А в цьому випадку нічого не говориться про закордонну допомогу одиниці територіального самоврядування. "Rzeczpospolita" стверджує, що таких прикладів багато.

Державна рада регіональних рахункових палат вважає, що треба якомога швидше врегулювати це питання.

Нагадаємо, Польща надала допомогу України ліками і масками.

Читайте також:

Польща закликала ЄС допомогти Україні побороти грип

У Польщі звичайний грип вважають небезпечнішим за свинячий

Свинячий грип проник в родину прем'єра Польщі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: