У Полтаві церкву УПЦ МП прикрасили двоголовим орлом і Петром І, який нищить синьо-жовтий прапор

Полтавчани звернулися до СБУ з проханням перевірити храм на антиукраїнську діяльність. 

Одну з церков Московського патріархату у Полтаві оздобили двоголовим орлом і Петром Першим на коні, який нищить синьо-жовтий стяг, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

В єпархії пояснили, що в цьому немає нічого антиукраїнського. Адже храм - історична будівля, його зведено саме на честь Полтавської битви, у якій російська армія перемогла шведів, які, як відомо, мають схожий на український прапор.

У Полтаві церкву УПЦ МП прикрасили двоголовим орлом і Петром І,
0532.ua

Лише підійшовши впритул, можна розгледіти, що стяг під копитами шведський. П'ять метрів вліво чи вправо - і видається, що то прапор України. Тож пересічні полтавчани вгледіли у композиції інший зміст та звернулися до СБУ з вимогою перевірити храм на антиукраїнську діяльність.

Примітно, що й історичного у цій мозаїці може бути небагато. "Чи використовувалися у цій битві такі кольори – я дуже сумніваюся. Справа в тому, що там були різні полки, в тому числі Швеції, були і німецькі полки і т.д. Кожен прапор мав свою символіку", - розповів науковець Віктор Ревегук.

ВідеоЖителі Полтави звернулись до СБУ через оздоблення однієї з церков Московського патріархату

Водночас у Київському патріархаті скандальній мозаїці не здивувалися, адже агітація і пропаганда через релігійну діяльність - звичайна річ для московської церкви.

Нагадаємо, що в Україні триває скандальна акція УПЦ МП до Дня Хрещення Київської Русі - всеукраїнський хресний хід до Києва. Примітно, що активісти хочуть запропонувати хресному ходу Московського патріархату виголосити анафему Путіну. Інакше вони блокуватимуть процесію.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: