У Полтаві демонтували балкон історичного будинку, з якого начебто виголошував промову Гітлер

У Полтаві демонтували балкон історичного будинку, з якого начебто виголошував промову Гітлер

Фото: kolo.news

Громадські активісти вимагають повернути балкон шляхом реставрації.

У місті Полтаві міська влада дозволила демонтувати аварійний балкон на давній історичній будівлі на вулиці Європейській, в якій тепер розташовано дитячий садочок. 

Як повідомляє місцеве видання “Коло”, цей будинок є пам’яткою історії та архітектури. Наприкінці 19-го століття цей "особняк кірхи”, як його називають, був помешканням пастора німецьких колоністів, у 1930-х роках — службовим житлом секретарів обкому КПРС, а під час Другої світової війни тут зупинявся вождь Третього Рейху Адольф Гітлер і, начебто, навіть виголошував промову, стоячи на згаданому балконі. 

Після війни в цьому будинку також були помешкання обкомівських секретарів комуністичної партії. Останнім у ньому мешкав перший секретар обкому О. М. Мужицький, тому полтавці часто називають його також “дім Мужицького”. У 1966 році будинок віддали під дитсадок.

Демонтаж аварійного балкона відбувся у понеділок, 9 серпня. У відповідь на такі дії комунальників громадська організація SavePoltava, яка займається збереженням культурної спадщини міста, звернулася до міської влади з вимогою повернути балкон шляхом реставрації.

В міській раді Полтави зауважили, що цей елемент історичного будинку був у такому стані, що створював небезпеку для перехожих, і запевнили, що реконструкція балкона відбудеться, але на це потрібно більше часу. 

Нагадаємо, раніше у Києві зупинили демонтаж будівлі "Квіти України". Цій споруді можуть надати охоронний статус як важливій пам’ятці архітектури.

Повʼязані теми:

Наступна публікація