У Полтаві збиратимуть гроші на скарб Мазепи

У Полтаві вже почали готуватися до святкування річниці Полтавської битви, городяни збиратимуть гроші на символічний скарб Мазепи.

У Полтаві готуються до чергової річниці Полтавської битви, яку відзначають 28 червня.

5 січня почнеться збір коштів на так званий скарб Мазепи.
У центрі міста встановлять скриню для збирання коштів, яку влітку втоплять у Ворсклі, щоб потім сміливці знайшли її.

Вперше гру провели в минулому році, у ній взяли участь більше тисячі людей. Цього року, за словами організаторів, людей буде більше, та й скарб багатшими.

Даючи відповіді на запитання з історії битви, учасники поступово пересуваються до місця дислокації скарбу (якщо відповідають правильно), а потім пірнають в річку і шукають його.
"Питання стануть складніше. Та й учасників, думаю, буде більше, хоча і в минулому році грали 1017 чоловік. Тепер же ми хочемо потрапити в Книгу рекордів України", - розповів організатор гри Олег Дейнека.

За його словами, проводити пошуки скарбу Мазепи він має намір кожен рік - як альтернативу офіціозу, який в ці дні влаштовує влада.

Примітно, що минулого року з дна Ворскли дістали не весь скарб. Мішок, що важив 70 кг з 10 тисячами гривень монетами, порвався, і скарб розсипався в річку.

Капітан команди-переможця Тимур Тураєв розповів, що вони витягли більше 20 кілограмів монет - 3580 гривень, або по 900 гривень на кожного учасника команди (у команді було четверо людей). Гроші шукали усі 68 фіналістів, проте знайшли не всі гривні - 1,5 тисячі залишилися на дні.

Читайте також:

Ющенко розповів, як погано жилося його пращуру Мазепі

Ющенко дійшов висновку, що він нащадок Мазепи

У центрі Києва встановлять пам'ятник Мазепі

Донецька рада вимагає прибрати з підручників героя-Мазепу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: