У Порошенка заявили про "зрив російського сценарію" щодо демаршу УПЦ МП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ієрархи УПЦ МП, які підтримують об’єднання, заявляють про шалений тиск з боку Москви.

Представники групи архієреїв УПЦ МП, які підтримують створення в Україні єдиної церкви, таки зустрілись вчора із українськими президентом Петром Порошенком, чим зірвали "російський сценарій".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко.

"Російський сценарій вчора було зірвано. Представники групи архієреїв УПЦ(МП), які підтримують звернення до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії, зустрілися в Українському домі з президентом України", - заявив він.

За словами Цеголка, Порошенко поінформував ієрархів про свої перемовини із Вселенським Патріархом Варфоломієм, про угоду між Україною та Константинопольським Патріархатом, і про готовність Вселенського Престолу сприяти проведенню об’єднавчого Собору. Зі свого боку, єпископи УПЦ МП повідомляли про шалений тиск на них з боку Москви.

"Президент Порошенко запевнив, що українська держава захищатиме право священнослужителів і мирян на вільний вибір церковної юрисдикції. Він також розповів, що Вселенський Патріарх зі свого боку, гарантує повний канонічний захист прибічникам автокефалії в Україні", - зазначає Цеголко.

Російський сценарій вчора було зірвано. Представники групи архієреїв УПЦ(МП), які підтримують звернення до Вселенського...

Опубліковано Svyatoslav  Tsegolko Вівторок, 13 листопад 2018 р.

Раніше повідомлялося, що зустріч між президентом України Петром Порошенком та єпископами УПЦ Московського патріархату, яка мала відбутися 13 листопада, скасували. Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділення УПЦ МП архієпископ Климент розповів, що спочатку місце зустрічі перенесли з Києво-Печерської лаври в будівлю Українського дому. А потім стало відомо, що вона взагалі не відбудеться.

Архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря зі свого боку повідомив, що запрошені на зустріч архієреї "сидять за зачиненими дверима в Лаврі". На Банковій наголосили, що зустріч від самого початку планувалась в Українському домі, а не в Києво-Печерській лаврі. Там також зазначили, що Порошенко залишається відкритим для діалогу з представниками Української православної церкви Московського патріархату. Врешті-решт, пізно ввечері президент України таки зміг зустрітися із представниками УПЦ МП, які підтримують створення єдиної церкви. Під час зустрічі вони розповіли про шалений тиск на них з боку Москви.

ВідеоНа зустріч з Порошенком до Українського дому прийшло лише троє єпископів МП

Зустріч президента з архієреями мала відбутися ще вдень, але керівництво церкви скликало Собор, на якому вирішило відмовитись од участі у створенні автокефалії, розірвати відносини з Вселенським патріархатом. А поспілкуватися з президентом України погодилися лише, якщо той сам приїде до Києво-Печерської лаври. Прес-служба Порошенка на це відповіла так: двері Українського дому залишаються відчиненими. 

На зустріч з Порошенком до Українського дому прийшло лише троє єпископів МП

Залиште свій коментар

Вибір редакції