Евакуація українців з Уханя через коронавірус: у посольстві розповіли, що треба робити і коли виліт

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Людям варто підготувати документи і запас їжі та води.

Евакуація громадян України з епіцентру зараження коронавірусу – міста Ухань в Китайській провінції Хубей має відбутися завтра, 11 лютого. Про це повідомили у Посольстві України в КНР.  

Для людей, які висловили бажання повернутися додому, відправлять спеціальний чартерний рейс Київ-Ухань-Київ.

"У зв’язку зі стрімким поширенням територією провінції Хубей небезпечного коронавірусу (2019-nCoV), урядом України прийнято рішення про евакуацію громадян України зі згаданої провінції, в якій запроваджено карантин, в Україну", - йдеться у повідомленні посольства.

Тих, хто був включений до списків на евакуацію за власним бажанням, закликають тримати напоготові паспортні документи України на себе та дітей, а також документи, що надають право на перебування на території КНР.

Також тих, хто хоче вилетіти з Уханя до Києва, закликають постійно бути на зв’язку і за можливості поповнити рахунок, враховуючи форс-мажорні ситуації. Українців також закликають бути готовими до переміщень, зокрема нічних, мати мінімальний необхідний запас води, продуктів харчування та ліків, якщо вони потрібні.

"Очікувати як на дзвінки посольства на мобільний телефон, так і на повідомлення в групі "Embassy – EVACUATION" мобільного додатку Wechat, повністю координувати свої дії з представниками посольства", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, у посольстві нагадали, що після повернення до України на евакуйованих очікуватиме 14-денний обов’язковий карантин.

Тим часом в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін на брифінгу заявив про те, що дата евакуації ще не остаточна. Вона визначатиметься сьогодні о 17:30 на внутрішній нараді низки окремих міністерств. 

Раніше повідомлялося, що понад 40 українців чекають на евакуацію з китайського Уханя через коронавірус і вже "сидять на валізах". 

Спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин в Ухані. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 


 

Залиште свій коментар

Вибір редакції