У ПР попросили не реагувати на червоний прапор "як зграя вовків"

В Партії регіонів пояснили, що 9 травня вивішуватимуть не прапор СРСР, а "штурмовий прапор реальної дивізії".

Скандал в Україні спровокувало ухвалення напередодні Верховною радою закону, який передбачає офіційне використання червоного прапора Перемоги поруч із державним синьо-жовтим під час святкування 9 травня.

Один зі співавторів скандального документу, депутат-регіонал, екс-міністр оборони Олександр Кузьмук наголосив, що йдеться не про прапор СРСР, і закликав не акцентувати увагу на кольорі прапора Перемоги.

"Ми достатньо вивішуємо прапорів і виносимо їх на майдани і не підраховуємо свої збитки", – сказав він у відповідь на питання про вартість виготовлення символіки до дня Перемоги.

"Я хотів би, щоб ви не акцентували на червоному прапорі. Червоне є на прапорах багатьох країн світу. Мова йде не про червоний прапор, а про штурмовий прапор реальної дивізії, яка встановила його над рейхстагом", - підкреслив регіонал.

"Ну, але ж він не зелений?" – перепитав журналіст. На що депутат порадив не реагувати на червоний колір, "як зграя вовків".

Як повідомлялося, ініціативу з використанням червоного прапора підтримали 260 депутатів із фракцій парламентської більшості. Натомість опозиція засудила цей крок, назвавши його антиукраїнським.

Закон "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)" розглядали за скороченою процедурою, яка не передбачала широкого обговорення. Депутати-нашоукраїнці намагалися блокувати парламентську трибуну, проте регіонали та комуністи не дали цього зробити. Відтак нашоукраїнці на знак протесту розгорнули перед трибуною державний прапор, а комуністи натомість – червоний прапор Перемоги.

Згідно з законом, прапор Перемоги має бути копією "штурмового прапору 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії", встановленого над будівлею німецького Рейхстагу в Берліні наприкінці війни в Європі.

Читайте також:

Рада прирівняла комуністичний прапор до державного

Влада Львова заборонила радянську символіку, а свастику - ні

"Свобода" на 9 травня очікує у Львові масові заворушення

Львів заборонив вивішувати червоні прапори на День перемоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: