У "Правиці" назріває розкол

Вчора стало відомо, що лідери обласних партійних організацій НРУ і УНП мають намір розірвати підписану угоду про вступ до мегаблоку.

Вчора, після того, як в штабі "Нашої України" представники десяти партій підписали договір про створення блоку "Наша Україна-Народна самооборона", у розпорядженні газети "Коммерсантъ" виявився проект рішення політради Народного руху України, підготовлений противниками входження партії в мегаблок.

Правиця
Рішення керівництва не завжди знаходять підтримку серед рядових членів партій

Серед іншого, документ пропонує підтримати ініціативу вінницької і харківської обласних організацій НРУ зберегти партію від саморозпуску і брати участь у виборах в рамках блоку національно-демократичних сил з робочою назвою "Виборчий блок Народного руху України".

Для реалізації цього плану автори документа мають намір 21 липня на партійному з'їзді усунути з посад нинішнього голови НРУ Бориса Тарасюка, його заступника В'ячеслава Коваля і голову контрольно-ревізійної комісії Олександра Чорноволенко.

"Вважаємо, що за обставин, що склалися єдиною можливістю очистити і відродити нашу легендарну партію є відставка керівників", що скомпрометували себе, - мовиться в документі. Передбачається, що вже завтра він буде прийнятий на засіданні політради НРУ.

Відзначимо, що лідери партій, що входять в "Правицю", - Борис Тарасюк (НРУ), Юрій Костенко (УНП) і Анатолій Матвієнко (УРП "Собор") - при вступі до мегаблоку згодилися з вимогою створити єдину партію з іншими сімома суб'єктами передвиборного об'єднання. Відповідно до календарного плану цей процес повинен закінчитися до грудня 2007 року.

мегаблок
Архів
Дороги назад нема: Юрій Костенко та Борис Тарасюк залишаться в мегблоці навіть без своїх партій

Тим часом, на думку заступника голови НРУ Леся Танюка, підписані вчора паном Тарасюком зобов'язання будуть переглянуті. "Народний рух не може піти на самознищення, - заявив газеті "Коммерсантъ" пан Танюк.- Партійні низи не підтримають це рішення".

Втім, як випливає з листа керівника секретаріату НРУ Романа Сушко, розісланого главам обласних партійних організацій 4 липня, у внутріпартійної опозиції немає жодних шансів реалізувати задумане - 18 з 27 регіональних організацій Руху підтримали ідею створення єдиної партії.

Обговорювати плани партійної опозиції з "Комерсантом" пан Тарасюк, як і його прихильники, вчора відмовився. "У мене зустріч, до побачення", - сказав по телефону глава НРУ. "Я вас дуже погано чую, передзвоніть завтра", - заявив по телефону Олександр Чорноволенко після того, як журналіст поставив йому питання про перспективи зняття з поста лідера НРУ Бориса Тарасюка.

У разі входження в мегаблок розкол загрожує і УНП. "Вважаю підписання декларації помилкою, - заявив "Коммерсанту" глава київської обласної організації УНП Євгеній Жовтяк.- Думаю, що це рішення не остаточне, і я вимагатиму від з'їзду його відміни".

Євген Жовтяк
Архів
Євген Жовтяк - один із тих, хто принципово виступає проти вступу "Правиці" до мегаблоку.
На підтримку пана Жовтяка вчора висловився лідер рівненської обласної організації УНП Василь Червоній: "Думаю, багато делегатів з'їзду виступлять проти злиття".

За словами пана Червонія, Юрій Костенко вже пообіцяв добровільно піти з поста голови партії, якщо опозиція в ході з'їзду опиниться в більшості. При такому розвитку подій, вважає пан Червоній, УНП піде на вибори в блоці з партією "Свобода" Олега Тягнибока і, можливо, з НРУ.

За інформацією газети "Коммерсантъ" , з трьох партій "Правиці" розкол не загрожує тільки УРП "Собор". Опоненти Анатолія Матвієнко на чолі з Левком Лук'яненком покинули партію ще до початку виборчої кампанії 2006 року на знак протесту проти входження "Собору" в блок "Наша Україна", а нова опозиція до керівництва ще не сформована.

"Ми підтримуємо ідею створення загальної партії", - в один голос заявили "Коммерсанту" представники харківської і волинської обласних партійних організацій.

Лідер блоку "Наша Україна-Народна самооборона" Юрій Луценко вважає, що демарш представників НРУ і УНП був передбаченим, проте не представляє для мегаблоку серйозної загрози.

"Один молодий класик української політики говорив, що партії виникають, але ніколи не вмирають. Навіть коли їх керівництво зливається з іншою партією, як правило, партії продовжують існувати, - сказав пан Луценко.- Питання в іншому: що ці партії представлятимуть — вивіску? Головне не назва, а ті особи, які реалізовують певні ідеї. Кого цікавить шкіра пітона, після того, як він її скинув?".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: