У православних та греко-католиків почався Різдвяний піст

Різдвяний піст триватиме від 28 листопада до 6 січня включно. Віряни духовно готуються до зустрічі великого свята Різдва Христового.

Різдвяний піст, або Пилипівка, триватиме від 28 листопада до 6 січня включно.

В цей час християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога, для того щоб духовно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового.

Протягом посту християни не повинні вживати в їжу продукти тваринного походження - м'ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Різдвяний піст відноситься не до суворим постів, а тому під час його може вживатися риба та олія.

Є ряд обставин, які дозволяють людині попускали свій пост, - хвороба, важка фізична праця, похилий вік, перебування в дорозі. Також від посту звільняються вагітні жінки, малі діти.

В піст також не потрібно вживати алкогольні напої, особливо міцні - горілку, коньяк і т.п. Лише у суботу та неділю, а також на свята дозволяється випити трохи вина.

Під час посту заборонено здійснювати лише вінчання. Що стосується інших треб, наприклад, хрещення, - то вони проводяться незалежно від того, є піст чи його немає.

Читайте також:

Незрячий священик з Івано-Франківська пішки вирушив до Єрусалима

На Кіровоградщині релігійні батьки в піст заморили голодом немовля

Сектанти заморили голодом немовля, вимагаючи від нього казати "амінь"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: