Україна не відновить водопостачання до окупованого Криму - представництво президента

Дата публікації
Україна не відновить водопостачання до окупованого Криму - представництво президента

УНІАН

Постачання води в Крим було призупинено від травня 2014 року.

У представництві президента України в АР Крим спростували інформацію про можливе відновлення водопостачання на окупований півострів.

Про це на своїй станиці в Fаcebook повідомив постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич.

"У зв‘язку з появою у ЗМІ чергових спекуляцій щодо можливого відновлення водопостачання до Криму і пов’язаного з цим "візиту комісії з Києва", відзначимо, що ця інформація не відповідає дійсності", - написав він.

Кориневич дійсно підтвердив, що 11-12 лютого у Херсонській області відбудеться виїзне засідання комітету Верховної Ради з прав людини, на якому будуть розглядатися питання, пов’язані з анексованим Кримом.

А також заплановано візит на КПВВ "Каланчак" під час якого комісія відвідає дамбу перекритої ділянки Північно-Кримського каналу.

Однак, про відновлення водопостачання ніхто говорити не буде.

"Вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації. Жодної води до деокупації. Виїзне засідання комітету ніяк не пов‘язане з питанням водопостачання, а має на меті ознайомлення з ситуацією біля адмінмежі з тимчасово окупованою АР Крим. Тим, хто спекулює на кожному кроці, варто, нарешті, почати займатися справами і перестати всюди шукати зраду", - наголосив Антон Кориневич.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна не відновить постачання води до Криму і ця позиція збігається з думкою кримських активістів.

Як відомо, запущений 1963 року Північно-Кримський канал на 85% забезпечував Крим прісною водою. Від травня 2014-го постачання води було призупинене через анексію півострова Росією.

 

Наступна публікація