У президента Чечні заперечують, що Кадиров закликав воювати з Україною

Оточення Кадирова наголошує, що президент Чечні у будь-якому випадку говорив від себе особисто, а не від імені Росії.

Оточення президента Чечні Рамзана Кадирова спробувало пригасити міжнародний скандал, що розгорався через його заяву про необхідність ліквідувати Україну. "Кадиров ніколи не казав, що когось потрібно відмінити, усунути, що з кимось потрібно воювати. Вирвані цитати, що з'явилися на численних сайтах, з кричущими заголовками ми вважаємо некоректними", - заявив прес-секретар президента Чечні Альві Карімов.

Втім, прямі цитати Кадирова, опубліковані Reuters, Карімов дезавуювати не став. "Я не можу сказати, що журналісти Reuters перебрехали слова Кадирова. У нас ще немає на руках повного тексту інтерв'ю. Але тональність всіх публікацій в Інтернеті не відповідає духу заяв президента", - пояснив він. За словами Карімова, президент Чечні у будь-якому випадку говорив від себе особисто, а не від імені Росії.

Водночас, представники агентства Reuters, які узяли скандальне інтерв'ю у президента Чечні Рамзана Кадирова, оприлюднили з диктофона слова лідера Чечні російською мовою.

"Грузія, Південна Осетія, Україна... Це все триватиме і триватиме. Це хвороба Росії. Навіщо завжди хворіти, якщо можна викоренити раз і назавжди? Ми велика держава. У нас є все - є армія, є технологія. Треба нападати", - заявив Кадиров російською мовою.

В англійському варіанті інтерв’ю слова Кадирова звучать так: "...Georgia, South Osetia, Ukraine, all this will go on and on. It's Russia's private affliction. Why should we always suffer if we can eradicate this for good? We are a great power, we have everything - an army, technology. We need to attack". Загалом, ніби співпадає з наведеним вище зворотним перекладом, але річ у нюансах, які можуть сильно міняти сенс. Так, слово eradicate можна перевести або як "викорінювати", або як "винищувати", зазначає видання "Московский комсомолец".

При цьому в Reuters наголосили, що Кадиров не мав на увазі напад на якусь країну. На їхню думку, скоріше йшлося про те, що Росії як могутній державі необхідно займати активнішу позицію на міжнародній арені. Кадиров, зазначили в Reuters, про це неодноразово говорить впродовж всього інтерв'ю.

Читайте також:

Журналісти перекрутили слова Кадирова про ліквідацію України

Росія відмежувалась від закликів Кадирова ліквідувати Україну

Огризко: президент Чечні має нести кримінальну відповідальність

СБУ радить не зважати на заклик Кадирова знищити Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: