У президента очікують грошей від МВФ у травні

МВФ готується розглянути варіант об'єднання траншей для України.

В Секретаріаті президента сподіваються, що рада директорів МВФ в травні прийме рішення про надання Україні другого траншу кредиту stand by.

Про це повідомив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

"Ми розраховуємо, що у другій декаді травня відбудеться рада директорів МВФ, яка прийме рішення про завершення першого перегляду програми, а отже про фінансування України другим траншем МВФ", - сказав Шлапак.

Так, відповідаючи на запитання, чи погодиться МВФ на пропозицію об'єднати транші для України, Шлапак сказав, що МВФ готовий розглянути цей варіант. Він підкреслив, що це питання буде додатково обговорюватися.

Нагадаємо, після прийняття антикризового закону і підписання президентом, прем'єр-міністром, головою Національного банку України (НБУ) та міністром фінансів меморандуму з МВФ фонд затвердила для України кредитну програму stand by у розмірі SDR11 млрд (16,5 млрд доларів), з яких НБУ вже отримав близько 4,5 млрд доларів.

Програмою передбачено, що місія МВФ буде щоквартально перевіряти виконання Україною умов меморандуму. У випадку їх дотримання наступний транш мав надійти 15 лютого (SDR1, 25 млрд), а потім - 15 травня (SDR2, 5 млрд), 15 серпня (SDR0, 75 млрд) і 15 листопада (SDR2 млрд) 2009 року.

Однак місія, що працювала в Україні три тижні в кінці січня та на початку лютого, не змогла завершити перегляд через ряд неузгоджених питань.

Читайте також:

МВФ прогнозує падіння української металургії та машинобудування

МВФ таки вимагає збільшення пенсійного віку в Україні

МВФ висунув Україні нові вимоги

Ющенко просить Раду догодити МВФ, хоча і йому це не подобається

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: