У проект статуту помісної церкви закладено текст Томосу - екзарх Константинополя

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Синод Вселенського патріархату зробив ще один крок до надання Україні Томосу.

У проект статуту Української помісної церкви, що був затверджений під час Синоду Вселенського патріархату у Стамбулі, закладено текст Томосу.

Про це у Facebook у четвер, 29 листопада, написав архієпископ Памфільський, очільник Західної єпархії Української православної церкви в Америці Даниїл Зелінський.

"...ми сповнені турботи і любові, ділимось з Вами тим, ким ми є і що можемо Вам дати - промовте не тільки устами, але і вчинком ТАК і прийміть святу відповідальність опіки народом України... затверджений текст Статуту Автокефальної Православної Церкви України, вочевидь базований на Томосі про Автокефалію", - написав він.

The Ecumenical Patriarchate of Constantinople has reached out to the hierarchs, clergy and faithful of the Ukrainian...

Опубликовано Daniel Zelinsky Четверг, 29 ноября 2018 г.

Архієпископ Даниїл є одним з екзархів, призначених 7 вересня Вселенським патріархом Варфоломієм, які представлятимуть Константинопіль у Києві.

Як повідомлялося, представник української влади спеціально прибув на синод до Стамбула, однак він не брав участі в засіданнях, а лише за необхідності консультував учасників щодо українських питань. Цю роль відрядили виконувати заступнику голови Адміністрації президента Ростиславу Павленку. 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Тоді Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

ВідеоНа засіданні Священного Синоду вносять останні правки у Томос

Томос для української церкви може з'явитися уже сьогодні. Вже за кілька годин архієреї оголосять своє рішення. Наразі на засіданні Священного Синоду у Стамбулі, де розглядається українське питання, в документ вносять останні правки. Сьогодні ж мають назвати і дату Собору, який відбудеться у Києві. 

На засіданні Священного Синоду вносять останні правки у Томос

Залиште свій коментар

Вибір редакції