У проект статуту помісної церкви закладено текст Томосу - екзарх Константинополя

Дата публікації
Перегляди
1871
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У проект статуту помісної церкви закладено текст Томосу - екзарх Константинополя

Фото: УНІАН

Синод Вселенського патріархату зробив ще один крок до надання Україні Томосу.

У проект статуту Української помісної церкви, що був затверджений під час Синоду Вселенського патріархату у Стамбулі, закладено текст Томосу.

Про це у Facebook у четвер, 29 листопада, написав архієпископ Памфільський, очільник Західної єпархії Української православної церкви в Америці Даниїл Зелінський.

"...ми сповнені турботи і любові, ділимось з Вами тим, ким ми є і що можемо Вам дати - промовте не тільки устами, але і вчинком ТАК і прийміть святу відповідальність опіки народом України... затверджений текст Статуту Автокефальної Православної Церкви України, вочевидь базований на Томосі про Автокефалію", - написав він.

The Ecumenical Patriarchate of Constantinople has reached out to the hierarchs, clergy and faithful of the Ukrainian...

Опубликовано Daniel Zelinsky Четверг, 29 ноября 2018 г.

Архієпископ Даниїл є одним з екзархів, призначених 7 вересня Вселенським патріархом Варфоломієм, які представлятимуть Константинопіль у Києві.

Як повідомлялося, представник української влади спеціально прибув на синод до Стамбула, однак він не брав участі в засіданнях, а лише за необхідності консультував учасників щодо українських питань. Цю роль відрядили виконувати заступнику голови Адміністрації президента Ростиславу Павленку. 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Тоді Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

На засіданні Священного Синоду вносять останні правки у Томос

На засіданні Священного Синоду вносять останні правки у Томос

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1871
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація