У прокуратурі РФ заявили про наявність доказів участі українців у серпневій війні

Прокуратура РФ стверджує, що існують незаперечні докази участі представників УНА-УНСО у війні в Південній Осетії в серпні 2008 р.

У ході розслідування кримінальної справи "за фактами геноциду та масових убивств громадян Російської Федерації на території Південної Осетії в серпні 2008 р." отримано й задокументовано неспростовні докази участі на стороні грузинських збройних формувань представників української націоналістичної організації "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" (УНА-УНСО).

Про це повідомили в управлінні взаємодії зі ЗМІ Слідчого комітету при прокуратурі РФ.

Так, у ході слідства в приміщеннях центру "антитерор", розташованого на території грузинського села Ачабеті Цхинвальського району, виявлено польову форму, особисті речі, фотографії й інші документи бійців названої української націоналістичної організації, а також бойові накази керівництва МВС Грузії про закріплення автотранспорту за представниками УНА-УНСО.

У рамках розслідування кримінальної справи отримано інформацію про те, що на стороні грузинських збройних формувань у  "збройній агресії щодо Південної Осетії " брали участь військовослужбовці регулярних військових підрозділів Міністерства оборони України, а також не менше 200 членів української націоналістичної організації УНА-УНСО. Крім того, в ході операції із примушення Грузії до миру були захоплені ракетно-зенітні комплекси "БУК-М" і "ОСА-АКА", що мають українське маркування.

Згідно з отриманими в ході слідства документами, вказані ракетно-зенітні комплекси проходили регламентне технічне обслуговування на українських оборонних заводах у травні 2008 р., тобто за два місяці до початку бойових дій у Південній Осетії.

Для з'ясування всіх обставин участі представників української націоналістичної організації УНА-УНСО і представників Збройних сил України на стороні грузинських збройних формувань Слідчий комітет при прокуратурі РФ направив відповідний запит про правову допомогу до компетентних органів України, відповідь на який до теперішнього часу не отримано.

Читайте також:

Путіна звинуватили в порушенні грузинського кордону

У Південній Осетії судять грузинського шпигуна

Поранений в Грузії журналіст подав на Росію до Страсбурзького суду

Грузія: Мєдвєдєв залякує Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: