"У простоті велич": стали відомі деякі подробиці чину інтронізації, який звершать над митрополитом Епіфанієм

"У простоті велич": стали відомі деякі подробиці чину інтронізації, який звершать над митрополитом Епіфанієм

Фото: УНІАН

Історична подія відбудеться в старовинних стінах.

У Софії Київській завершилися приготування до інтронізації митрополита Епіфанія на давню столичну кафедру. Церемонія офіційного очолення ним Православної церкви України відбудеться в неділю, 3 лютого, в день 40-річчя владики, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Світлий дуб, вишнева оксамитова обивка та різьблення, зроблене вручну – настоятель храму у теплій Софії отець Петро показує трон, на який зійде блаженніший митрополит Київській і всієї України. "Це виріб наших, українських митців", - каже священик. Цей трон робили на замовлення спеціально для нового очільника ПЦУ, адже раритетних тронів у Софії не залишилося: "Була імперія, і все, що цінне, потрапляло куди? У Санкт-Петербург".

Митрополит Епіфаній відвідав отця Єфрема, який потрапив до лікарні через проблеми з серцем

Митрополит Епіфаній відвідав отця Єфрема, який потрапив до лікарні через проблеми з серцем

Духовенство спеціально вивчало чин інтронізації за константинопольськими взірцями, порівнювали з практикою російської та інших помісних церков. Протоієрей Олександр Трофімлюк зізнається, що готувалися до церемонії кілька тижнів. Чин фактично виписували по-новому, бо навіть Філарета зводили на трон у 1995 році за російським чином. "У грецькій традиції взагалі інтронізація відбувається поза богослужінням. Але треба розуміти, що трон митрополита в них знаходиться всередині храму. В нашій традиції трон знаходиться у вівтарі, тому поза богослужінням цього було б не варто робити. Тому ми все-таки взяли практику, що інтронізація буде відбуватися під час божественної літургії, але, власне, це буде лише триразове посадження митрополита на його престол, на його трон у вівтарі, і в кінці літургії вручення жезлу. Чин буде простий, але у простоті велич", - розповів священик.

Особлива радість духовенства – можливість звершити богослужіння та поставлення митрополита Київського в його історичній з часів княжої держави резиденції, кафедральному соборі Святої Софії. "От зараз ми тут стоїмо – тисячу років воно тут стоїть! І от відкрийте історію нашу, почитайте, що у Києві було, а воно стоїть. І ми тут з вами стоїмо", - діляться переживаннями майбутні учасники церемонії. Її й виписували з урахуванням того, що відбуватися вона буде у старовинній Софії. Підлогу, аби не зіпсувати, застеляють килимами, а для того, щоб утримати оптимальну для старовинних фресок та мозаїки температуру, у соборі заздалегідь виключають опалення.

Присутніми на інтронізації будуть щонайменше три сотні людей. Крім президента та делегацій з Константинополя та Афона, будуть священики з кількох помісних церков. Неофіційно – запрошувати інші церкви до визнання ПЦУ не може за протоколом. І досі невідомо, чи прибуде на церемонію колишній очільник УПЦ-КП Філарет, який останні дні перебуває на плановому лікуванні.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Наступна публікація