У психлікарні на Буковині демонтували пам’ятник Леніну і Сталіну

Перед цим скульптуру зняли із державного обліку як таку, що не має художньої цінності.

На території психоневрологічної лікарні у селі Череш (Сторожинецький район, Чернівецька область) демонтували скульптурну композицію, що зображала Леніна, який сидить, тримаючи за руку Сталіна.

Як повідомив начальник управління з питань внутрішньої політики Чернівецької ОДА Святослав Малиш, "питання про демонтаж пам’ятника постало у зв’язку з виконанням указу президента України від 28 березня 2007 року "Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні".

Як повідомляється, у 1945 році, одразу після завершення війни, як з’ясував краєзнавець Володимир Заполовський, цей малохудожній витвір скульптора О.Топчієва встановили при вході до Центрального парку культури і відпочинку у Чернівцях. Проте вже 1956 року, після ХХ з’їзду КПРС, на якому тодішній головний комуніст країни рад Микита Хрущов виступив з різкою критикою сталінізму, скульптурну композицію, яку у народі встигли охрестити "семінарист Джугашвілі на прийомі в адвоката Ульянова" без зайвого галасу демонтували й перевезли до психоневрологічної лікарні у селі Череш.

Щоправда у другому виданні своєї книги про історичні пам’ятники Чернівців первісну версію про перенесення Леніна-Сталіна з Чернівців до Черешу автори спростували. Тепер вони кажуть, що на Буковині могло бути дві (і навіть більше) схожих скульптурних композицій. У будь-якому випадку, зовнішня подібність чернівецького і черешського дуетів дозволяє припускати: йдеться про роботу одного й того ж автора, запевнив краєзнавець.

В роки горбачовської "перебудови", для зйомки сюжету про пам’ятник, до Черешу навіть завітала знімальна група популярного на той час "Взгляду". Тоді журналісти відзняли страшні кадри про те, як пацієнти диспансеру віддають честь і славлять повержених вождів.

За часів перебування на посаді президента Леоніда Кучми, на початку тисячоліття, скульптуру внесли до "Переліку пам’яток історії та культури місцевого значення, знятих із державного обліку" як таку, що не має "художньої цінності".

Читайте також:

На Полтавщині вандали проломили голови Леніну і Крупській

У Петербурзі демонтують підірваний пам'ятник Леніну

Замість Леніна в Києві пропонують поставити Петлюру

В знак помсти за Леніна комуністи закопали в пісок Шухевича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: