Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У психлікарнях на Чернігівщині пацієнти спали у власних випорожненнях і працювали до 11 годин на добу

Стосовно керівників психіатричного інтернату та психлікарні відкрили кримінальні провадження.

Недогляд і подекуди знущання над пацієнтами закидають персоналу кількох психоневрологічних диспансерів та інтернатів Чернігівщини представники уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Правозахисники твердять, що застали пацієнтів брудними, у ранах і заляканими. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Рани на тілі, просочені випорожненнями матраци, нігті, які відпали, бо їх довго не стригли. Такими пацієнтів Городнянського психоневрологічного диспансеру застали представники уповноваженого з прав людини. Побачене зачепило навіть найдосвідченіших.

"Коли ми зайшли у це відділення, був жахливий сморід сечі. Коли ми почали дивитись – кожна жінка була без памперса, без нижньої білизни", - розповідає Ірина Сергієнко, представник офісу уповноваженного ВР з прав людини.

У кімнаті - дві жінки, та ліжко лише для однієї, інша спить в інвалідному візку.

"Жінка сказала, що вона так звикла. Ну якщо вона так звикла, але це неможливо, повинні бути якісь заходи реабілітації. Якщо людина так звикла 47 років спати в цьому візку, то персонал, який має освіту щодо реабілітації, щодо супроводу, вони мають думати про це", - додає правозахисник Володимир Шудрук.

Пацієнтів, які самостійно не пересуваються, не вивозять на прогулянки, а тих, хто може ходити, замість реабілітації спонукають працювати на городах та в підсобних господарствах – таке побачили правозахисники.

"Навіть у СІЗО люди щодня мають право виходити на прогулянку на свіже повітря. Чому тоді в психоневрологічних інтернатах люди роками не бачать сонячного світла? Це одна з проблем. Треба збільшувати фінансування, треба змінювати психологію людей, які опікуються цими закладами", - каже Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини.

Сьогодні пацієнти Городнянського психоневрологічного інтернату лежать у чистому й теплому. Директор не приховує – у день коли тут були правозахисники, проблема справді була – від того, що пізно увімкнули опалення, пацієнти перемерзли, застудились і співробітники не встигли поміняти їм білизну.

"Тут люди такі, в силу свого захворювання вони не можуть проситись в туалет. Саме через переохолодження ми не встигали, просто не встигали змінювати постіль, бо тут змінили, пішли міняти в іншу кімнату, повертаємось, а там знову те саме. Людина не контролює себе", - каже директор Городнянського психоневрологічного диспансеру Михайло Редькович. 

Досі жодного нарікання на умови і догляд за пацієнтами не було, каже директор. У більшості є опікуни і коли б умови, в яких тримають пацієнтів, були б такими нестерпними, як про них кажуть правозихисники, родичі цього не залишили б.

Після заяв правозахисників про нібито нелюдські умови утримання пацієнтів психоневрологічних диспансерів на Чернігівщині, щоби подивитись як там живуть пацієнти, Міністерство соціальної політики влаштувало грандіозну перевірку по всій Україні. Прокоментувати ситуацію обіцяють уже після неї. Поки надіслали лист, у якому переконують, що такі заклади намагаються змінювати, а працівників додатково навчати, особливо приділяючи увагу темі прав людини.

ВідеоНа Чернігівщині персоналові кількох психлікарень закидають знущання над пацієнтами

Пізніше стало відомо, що стосовно керівників Городнянського психіатричного інтернату та Левоньківської психлікарні відкрили кримінальні провадження. Слідчі обласної прокуратури підозрюють медиків у службовій недбалості та неналежному виконанні обов'язків.

Іще влітку перевірка омбудсмена зафіксувала численні порушення прав людини в Левоньківській психіатричній лікарні: переповнені палати, один туалет на 70 хворих, пацієнти працюють на підсобному господарстві до 11 годин на добу, а власні гроші віддають медперсоналу.

Тоді управління охорони здоров'я проводило службову перевірку, після якої частину пацієнтів перевели в інші заклади та збільшили фінансування. Однак, прокурори суттєвого поліпшення умов у психіатричній лікарні не побачили. Розпочали слідство і призначили низку експертиз.

"На усунення цих виявлених недоліків, цих ганебних явищ, які мали місце, за завданням прокуратури області розроблено управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації план заходів. Це і зменшення кількості пацієнтів, це і будівельні і ремонтні роботи, які повинні бути виконані в цих закладах", - каже начальник відділу прокуратури Чернігівської області Ігор Олєйніков.

ВідеоКримінальні провадження відкрили стосовно керівників двох психдиспансерів Чернігівщини

Кореспонденти ТСН Оксана Щербина, Алла Скорик

Залиште свій коментар

Вибір редакції