Щоб не заважали: у психоневрологічному інтернаті Кривого Рогу пацієнтів замикають на навісний замок у кімнаті з телевізором

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Щоб не заважали: у психоневрологічному інтернаті Кривого Рогу пацієнтів замикають на навісний замок у кімнаті з телевізором

pixabay.com

Пацієнтів збирають у кімнаті, вмикають телевізор і просто зачиняють, щоб не виходили.

У Кривому Розі до психоневрологічного інтернату навідалася моніторингова місія Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини. Інспектори виявили ряд порушень, зокрема й те, що пацієнтів на день зачиняли на навісний замок у кімнаті з телевізором.

Про це повідомляє Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

В день візиту в закладі перебувало 312 підопічних (307 чоловіків і 5 жінок), з яких 68 є недієздатними. Пацієнти (100%) щеплені проти коронавірусу та 46 % працівників інтернату.

На час візиту монітори відвідали кімнату з телевізором, де перебували чотири десятки пацієнтів. Підопічні інтернату поскаржилися, що їх постійно зачиняють у цьому приміщенні на навісний замок заґратованих дверей.

На вимогу членів моніторингової групи заґратовані двері демонтували.

Монітори констатували, що підопічні окрім перегляду ефірів у телевізорі більше не мають дозвілля. Також було виявлено, що у кімнатах пацієнтів немає необхідних меблів окрім ліжок, у вбиральнях відсутня приватність і вони не обладнані для людей з інвалідністю.

"За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень та скеровано листи до органів державної влади", - повідомляють в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, що в Одеській області зафіксували групову захворюваність на ГРВІ серед підопічних Великорибальського психоневрологічного будинку-інтернату. Там захворіло 11 дітей, двоє з них загинули. 

Наступна публікація