У Путіна пояснили, навіщо їм шлюб "Газпрому" і "Нафтогазу"

У Путіна ввжають, що Україна зацікавлена в тому, щоб у компанії був співвласник - в особі російської сторони це "Газпром", який буде зацікавлений в тому, щоб ГТС України залишалася операбельною.

Прес-секретар прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що "Газпром" отримає гарантований маршрут постачання газу до Європи у разі об'єднання з "Нафтогазом".

"Не секрет, що тривають роботи з диверсифікації маршрутів доставки енергоносіїв, у тому числі природного газу. Зокрема, такі великі міжнародні проекти, як "Південний потік", - сказав він.

"Ось-ось вже почнеться реалізація цього проекту. Велика частина юридичної роботи вже завершена. Що це означатиме для ГТС України? Це буде означати серйозні втрати у вартісному вираженні", - заявив Пєсков.

"Україна зацікавлена в тому, щоб у компанії був співвласник - в особі російської сторони це "Газпром", який буде зацікавлений в тому, щоб ГТС України залишалася операбельною, в робочому стані, постійно модернізувалася і була завантажена газом", - повідомив прес-секретар.

Він зазначив, що "Газпром" зацікавлений в об'єднанні з "Нафтогазом", оскільки, зокрема, він "отримує гарантований маршрут для виконання своїх зобов'язань перед споживачами в Західній Європі".

"Навряд чи доречно говорити про варіанти поглинання, об'єднання молодшого із старшим. Мова йде саме про створення нової юридичної особи, тобто об'єднання двох компаній", - сказав Пєсков.

За його словами, стверджувати, що "Газпром" і "Нафтогаз" обміняються активами, поки передчасно.

"Говорити про те, чи буде це обмін активами, обмін акціями я б зараз, чесно кажучи, не став, тому що ці варіанти будуть народжуватися в переговорах російських і українських фахівців", - зазначив Пєсков.

"Тільки після того, як наші українські партнери добре ознайомляться з цією пропозицією, прорахують всі "за" і "проти", - повідомив прес-секретар.

"Є в основному "за". Це надзвичайно взаємовигідна пропозиція, яка була озвучена Путіним", - заявив він.

Коментуючи критику російської пропозиції з боку екс- прем'єра Юлії Тимошенко, Пєсков зазначив: "Юлія Володимирівна - надзвичайно прагматичний політик, яка під час прем'єрства внесла чималий внесок у розвиток наших двосторонніх відносин".

"І хотілося б сподіватися, що, будучи надзвичайно прагматичним політиком, вона незабаром прорахує всі плюси цієї пропозиції", - сказав прес-секретар.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін під час  засідання комітету з питань економічного співробітництва у Сочі запропонував створити газовий холдинг за участі російського "Газпрому" та НАК "Нафтогаз України".

Російський прем'єр нагадав про пропозицію об'єднати підприємства атомної енергетики України та Росії, і заявив, що те саме можна зробити у газовій сфері.

"Ми готові зробити те ж саме і в газовій сфері. Пропоную об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз України", - сказав Путін.

Нагадаємо, у п'ятницю, 30 травня, в Сочі відбулося засідання міжурядового комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії. Засідання проводили Володимир Путін і Микола Азаров.

Читайте також:

Азаров: об'єднання "Нафтогазу" та "Газпрому" - це "експромт" Путіна

Путін запропонував об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз"

"Газпром" і "Нафтогаз" почнуть переговори про об'єднання 9 травня

Росія готова надати Україні кредит у 500 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: