Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді федерації озвучили умову для повернення захоплених поблизу Криму кораблів ВМС України

Росіяни хочуть, щоб Україна заявила про "провокацію".

Представник російської Ради федерації Сергій Цеков заявив про необхідність визнання Україною "провокації" біля Керченської протоки в якості умови для повернення захоплених торік у грудні кораблів. Так депутат верхньої палати парламенту РФ прокоментував заяву міністра закордонних справ України Вадима Пристайка щодо цих суден.

"Україна, наскільки мені відомо, досі публічно не визнала факт провокації, яка була влаштована нею в Керченській протоці. Мені так здається, що якраз це слід було б зробити. І після цього вже говорити про майно", - сказав Цеков.

Інший "сенатор" від Криму Ольга Ковітіді заявила, що Україна використовує кораблі для здійснення політичного демаршу. "Українська сторона не ставила за мету звільнення моряків і кораблів, Україні потрібен політичний демарш. Україна в черговий раз створює політичну провокацію, не думаючи ні про своє майно, ні про долю своїх людей", - вважає вона.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Залиште свій коментар

Вибір редакції