У Раді гряде нова війна за посади

На даний момент у парламенті, крім наявних фракцій, неформально існують три групи, які незабаром зможуть претендувати на місця в комітетах.

У Верховній раді можуть бути створені нові об’єднання з депутатів, раніше виключених з інших фракцій. Новий регламент дозволить депутатським групам претендувати на місця в парламентських комітетах.

За підрахунками видання "Дело", на даний момент у парламенті, крім наявних фракцій, неформально існують три групи.

Першу очолює позафракційний депутат Ігор Рибаков. У його групі вже 16 осіб. Другу групу очолює нунсівець Давид Жванія. Його групу складають від 20 до 22 депутатів.

Третю групу збирає колишній бютівець Ігор Савченко. На даний момент він і ще 6 його соратників тимчасово увійшли у фракцію Партії регіонів. Але, за словами джерела в групі Савченка, це тимчасове явище. "Ми як увійшли туди, так і вийдемо, адже в нас є своя група і ми хочемо її зареєструвати", - заявив депутат.

Крім того, над створенням своєї групи працює колишній бютівець Богдан Губський. Поки, за даними видання, йому вдалося залучити на свою сторону тільки одного депутата - члена БЮТ Сергія Осику.

Глава регламентного комітету Володимир Макеєнко не заперечує, що після ухвалення регламенту у багатьох може з'явитися бажання обзавестися своєю групою. "Звісно, групи будуть з'являтися, і претендувати вони будуть, насамперед, на квотний розподіл комітетів", - зазначив він.

Однак Макеєнко не взявся спрогнозувати, як вони будуть розподілені. "Ми ж не знаємо, скільки в нас буде груп. Тому як можна зараз пророкувати, кому скільки комітетів відійде?", - зазначив він.

Член спеціальної тимчасової комісії з адаптації законодавства до нової Конституції Руслан Князевич пророкує війну на ґрунті переділу комітетів. "Чим більше буде груп, тим менше комітетів залишиться в тих, хто їх очолює зараз", - зазначив він.

Нагадаємо, новий регламент Верховної ради, прийнятий депутатами 8 жовтня, привніс багато нововведень, що надають можливість для переформатування нинішньої структури парламенту. Віднині депутатські групи, офіційно зареєстровані в парламенті, мають ті ж права, що і депутатські фракції. Для цього необхідно, щоб вона налічувала не менше 15 осіб.

Читайте також:

ВР ухвалила новий регламент: опозицію ліквідовано

Адміністрація Януковича задумалась про звільнення Литвина

Тимошенко серйозно поговорить з депутатами, які голосують з більшістю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: