У Раді хочуть дозволити українцям змінювати по батькові

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Раді хочуть дозволити українцям змінювати по батькові

Ілюстрація / УНІАН

До чотирнадцятирічного віку потрібна буде згода батьків.

Українцям хочуть дозволити змінювати ім’я по батькові від 14 років. Із такою пропозицією виступили нардепи від "Слуги народу".

Відповідний документ опубліковано на сайті ВР.

Уточнюється, що змінити прізвище та ім'я, а також по батькові зможуть громадяни, які досягли 16-річного віку. Ті українці, яким виповнилося 14 років, матимуть теж таку можливість. Втім, це можна буде зробити лише з дозволу батьків. У разі, якщо над дитиною встановлено опіку, для зміни прізвища, імені або по батькові потрібна згода піклувальника.

У пояснювальній записці йдеться, що законопроєкт розроблено з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі Гарнага проти України. Рішення Європейського суду з прав людини є обов'язковими до виконання відповідно до статті 2 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та статті 46 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, яка набула чинності для України від 11 вересня 1997 року.

Зазначимо, наразі українці мають право змінити тільки прізвище та ім'я. На думку нардепів, це порушує Конституцію.

Нагадаємо, під час пресмарафону президент України Володимир Зеленський розповів, що Україна працює над проєктом запровадження подвійного громадянства для українських діаспорян. Кабмін нині має декілька підходів до запровадження в Україні подвійного громадянства, а Міністерство закордонних справ наразі працює над створенням відповідного законопроєкту. 

Детальніше про те, що це таке та як працює в інших країнах, читайте за посиланням.

Чи можуть в Україні легалізувати подвійне громадянство

Чи можуть в Україні легалізувати подвійне громадянство
Наступна публікація