У Раді назвали умови для референдуму про продаж землі іноземцям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нардепи бачуть два підходи для внесення правок.

Референдум про продаж землі іноземцям в Україні відбудеться тоді, коли українці "побачать ринок землі на практиці і зможуть зробити власні висновки".

Про це на прес-конференції повідомила заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа, передає УНІАН.

"Референдум відбудеться не між першим і другим читанням, і навіть не одразу після ухвалення закону - через два-три роки. Люди побачать, як це працює на практиці, і зможуть зробити висновок, чи готові вони пускати іноземні компанії й іноземних громадян", - сказала вона.

Нардепка додала, що є два підходи до внесення поправок про участь іноземців у ринку українських сільгоспземель при підготовці законопроекту до другого читання.

"Перший - там залишаються всі положення про іноземців, а в заключних положеннях ми пишемо, що вони набувають чинності після всеукраїнського референдуму. Другий - вони виключаються", - сказала вона.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед своїх засновників іноземців, отримують право купувати українські землі, земельні ділянки тільки у випадку, якщо буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі

Відео Критика, чвари нардепів і протести аграріїв: як парламент ухвалював закон про ринок землі

Закон про ринок землі ухвалено поки що лише в першому читанні під акомпанемент протестів, в умовах заблокованої парламентської трибуни. Єдності не було навіть у президентській фракції, Володимир Зеленський зранку приїздив переконувати своїх депутатів проголосувати. Щодо того, яким буде вітчизняний ринок землі, і досі залишається чимало запитань.  

Критика, чвари нардепів і протести аграріїв: як парламент ухвалював закон про ринок землі

Залиште свій коментар

Вибір редакції