У Раді пропонують встановити ще одне святкування Дня незалежності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пропонується святкувати День незалежності та День відновлення незалежності.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким передбачається встановлення в країні двох святкувань незалежності.

Відповідний законопроект подали депутати Андрій Іллєнко, Михайло Головко, Олег Осуховський, Олександр Марченко та Юрій Левченко.

"Метою законопроекту є перенесення дати основного державного святкування Дня незалежності на дату проголошення IV Універсалу. При цьому чинний День незалежності залишиться вихідним днем, будучи перейменованим в День відновлення Незалежності України", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

За словами авторів, таким чином Україна визнає себе як правонаступницю Української народної республіки, яка існувала в 1917-1920 роках. Передбачається святкування Дня незалежності 22 січня, коли у 1918 році було видано IV Універсал, який проголосив незалежність України, а 24 серпня – святкування Дня відновлення незалежності.

Подібні свята вже існують у країнах Балтії та деяких країнах Кавказу, які проголошували власну незалежність до радянських часів, а часи СРСР вважають окупацією. Після його розпаду вони також почали святкувати і день відновлення незалежності.

ВідеоВишиванки, парад і відчуття гордості: як у Києві відзначили 27-й День Незалежності

Своє 27-річчя суверенна Україна відзначила наймасштабнішим військово-технічним парадом. Хрещатиком пройшли 4,5 тисячі урочистих українських військових та 18 підрозділів представників союзних та партнерських країн, а над столицею пролетіла бойова авіація. Вперше військові вітались словами: "Слава Україні!"

Вишиванки, парад і відчуття гордості: як у Києві відзначили 27-й День Незалежності

Залиште свій коментар

Вибір редакції