У Раді проведуть останній "день опозиції"

БЮТ і НУ-НС проведуть останній "день опозиції" перед прийняттям нового регламенту парламента, де не буде коаліції і опозиції.

Фракції БЮТ та НУ-НС 6 жовтня планують скористатися останнім "днем опозиції" у парламенті, бо у Верховній раді вже напрацьовано проект нового регламенту, що відповідатиме нормам Конституції 1996 року, яка не передбачає коаліції та опозиції.

Про це повідомив депутат від БЮТ Андрій Шкіль.

Це буде останній день опозиції. На 7 жовтня вже поставили на голосування по новому регламенту, який позбавить опозицію права на будь-які дії у парламенті", - зазначив Шкіль.

"Ми скористаємося цією середою і першим питанням має стояти питання щодо утворення тимчасової слідчої комісії депутатської, яка буде розслідувати події, які ми називаємо протиконституційним заколотом, що мали місце у Конституційному суді", - додав він.

За словами Шкіля, проект нового регламенту депутатам ще не роздали. Виходячи з цього, він робить висновок, що більшість може бути ще не готовою до його розгляду і ухвалення.

Втім, представник опозиції вважає, що провладні фракції все ж ухвалять документ не пізніше наступного пленарного тижня.

У свою чергу, депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов запевнив, що доти, доки не буде ухвалено новий регламент, робота парламенту відбуватиметься за старими правилами.

Водночас, він висловив сумнів щодо можливості створення тимчасової слідчої комісії з питання скасування політреформи 2004 року.

"Ми дамо їм завтра (6 жовтня) провести день опозиції. Нехай вони там почудять трішки. А потім внесемо зміни до регламенту, згідно з Конституцією, а там вже нема коаліції. Там вже будуть зовсім нові правила гри", - сказав Чечетов.

"Щоб комісія працювала, потрібно, щоб кожна фракція дала своїх представників. Ми не хочемо бути посміховиськом на весь світ, тому ніякої такої комісії не буде", - заявив "регіонал".

Для створення Тимчасової слідчої комісії народним депутатам необхідно зібрати 150 голосів.

1 жовтня Конституційний суд визнав політичну реформу 2004 року неконституційною. Таким чином, Україна повернулася до старої Конституції 1996 року і президентсько-парламентської форми правління. Повноваження чинного глави держави Віктора Януковича були значно розширені.

Це викликало хвилю обурення серед представників опозиції, які заявили, що в Україні встановлюється авторитаризм. Партія "Наша Україна" закликала всіх громадян вийти на акції громадянського протесту, які розпочнуться з 5 жовтня по всій країні.

Усе про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут.

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ:

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

"Наша Україна" покликала людей виходити на майдани

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Лавринович: дострокових виборів Ради і президента не буде

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Опозиція заблокувала Раду під гаслом "Хунту до суду"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: