У Раді ще не домовилися, якими мають бути правильні вибори

Фракції так і не змогли домовитися, як має виглядати закон про вибори після зауважень КС. "Дискусії гарячі, результат негативний".

Фракції поки не домовилися про спільний проект нової редакції закону про вибори з урахуванням рішення Конституційного Суду.

Про це заявив перший віце-спікер Олександр Лавринович.
"Знову, очевидно, виникнуть проблеми з пошуком компромісу між різними фракціями для ухвалення рішення", - сказав він.

"Ми спілкувалися на предмет спільного внесення змін. Є розуміння необхідності врахування зауважень КС і можливих рекомендацій, які були висловлені структурою Ради Європи. Дискусії гарячі, результат негативний", - заявив Лавринович.

Він висловив сподівання, що "найближчим часом буде представлений проект закону, або кілька проектів закону, які будуть розглянуті у парламенті". "Швидше за все, наступного пленарного тижня може бути рішення", - додав він.

Перший віце-спікер також зазначив, що "навіть у тому разі, якщо не буде ухвалено жодного закону, все одно виборчий процес не буде зірваний, оскільки норми, які залишаються чинними, будуть достатніми для регулювання виборчого процесу".

"Те, що немає погодження, щоб ми спільно розв’язали це питання, свідчить про те, що політичне реноме, чи бажання якогось результату, перевищує бажання мати чесні і прозорі вибори", - вважає Лавринович.

Він також наголосив, що "дедлайну" для ухвалення нової редакції закону про вибори не існує.

Нагадаємо, Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційними положення закону України про вибори президента. Відповідне рішення 20 жовтня зачитав голова КСУ Андрій Стрижак.

Зокрема, КС визнав неконституційним положення щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні.

Також КС визнав неконституційним положення щодо обов’язкового проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

Крім того, неконституційним, згідно з рішенням КС, є положення щодо неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями.

Читайте також:

КС визнав неконституційним новий закон про вибори президента

Ющенко офіційно дав старт чесним виборам

Вибори президента обійдуться бюджету в 1,5 мільярда гривень

Венеціанська комісія невдоволена законом про вибори президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: