У Раді створять нову міжфракційну групу

У Раді створять міжфракційну групу "За місцеве самоврядування!", до якої увійдуть близько 15 депутатів з БЮТ, Партії регіонів та Блоку Литвина.

У Верховній раді створюється міжфракційна депутатська група "За місцеве самоврядування!", Оголосив народний депутат (фракція БЮТ), член Української соціал-демократичної партії (УСДП) Валерій Дубіль.

За словами депутата, створення групи покликане вивести систему місцевого самоврядування з кризи. "Сьогодні місцеві ради й адміністрації маєють купу обов'язків, які не підкріплені реальними повноваженнями ... Це – наслідок пережитків радянської системи, яка передбачала максимальну централізацію управління державою", - підкреслив він.

"По-перше, необхідно розширити зону повноважень органів місцевого самоврядування, як це зроблено у Швеції або Німеччині. Там місцеві ради вирішують всі питання, не віднесені до компетенції держави. По-друге, необхідно збільшити обсяги місцевих бюджетів. Ми вважаємо, що мінімум половина всіх податкових відрахувань повинна залишатися у розпорядженні територіальних громад. По-третє, місцеве самоврядування повинне бути незалежним від виконавчої вертикалі влади", - зазначив Дубіль, уточнивши, що такий підхід виправдав себе в "європейських країнах, які сповідують соціал-демократичний підхід формування взаємовідносин у суспільстві".

У міжфракційну групу "За місцеве самоврядування!" увійдуть близько 15 депутатів, які представляють фракції БЮТ, Партії регіонів, Блоку Литвина. Група не має планів приєднуватися до парламентської більшості. Завдання групи - вже в жовтні підготувати і зареєструвати у Верховній раді пакет законопроектів.

Читайте також:

Янукович дозволив Київраді створювати та ліквідувати райради в Києві

Завтра Київ залишиться без райрад, а головою КМДА стане Попов

Депутати підтримали підвищення цін і тарифів ЖКГ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: