У Раді Європи забракували український закон про мітинги

Має бути проведена серйозна робота для того, щоб українське законодавство відповідало демократичним вимогам Ради Європи.

Учасники пленарної сесії Венеціанської комісії Ради Європи розкритикували проект закону про свободу зібрань в Україні.

"У законопроекті недостатньо конкретизуються підстави для проведення зборів і принцип пропорційності. Документ містить цілий ряд недоробок", - сказано в повідомленні незалежного експертного органу Ради Європи.

У комісії впевнені, що "деталізація типів і категорій зборів є надмірною".

Крім того, в організації вважають проявом дискримінації той факт, що тільки громадяни України мають право на збори.

"Має бути проведена серйозна робота для того, щоб законодавство відповідало демократичним вимогам Ради Європи", - вважають в комісії.

Нагадаємо, раніше американська делегація в своїй доповіді на Оглядової конференції ОБСЄ заявила, що "за останні кілька місяців Україні перестала дотримуватися стандартів ОБСЄ щодо свободи зібрань і свободи пересування".

За словами доповідача, представника Державного департаменту США Томаса Меліа, українська влада створює перешкоди або забороняє пересування і збори громадян для участі в опозиційних протестах, що нагадує про часи перед "помаранчевою революцією".

Також Венеціанська комісія розкритикувала судову реформу президента Віктора Януковича, назвавши її не такою, що відповідає європейським стандартам.

Читайте також:

Янукович запросить західних експертів переписувати Конституцію

Європа не зрозуміла судової реформи України

Європа розкритикувала судову реформу України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: