У Раді запровадять електронну систему боротьби з "кнопкодавами"

Система "Рада-3" передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався". Якщо парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується.

Голова Верховної ради Володимир Литвин має намір підписати розпорядження про введення модернізованого програмного системного комплексу для голосування "Рада-3" 7-11 березня. Спікер сподівається таким чином припинити практику голосування депутатів за їх відсутніх колег.

"Зараз іде робота з підготовки нової системи голосування, перевіряється наявність необхідних документів з прийняття в експлуатацію цієї системи", - повідомив Литвин.

Також, зі слів спікера, буде проведено тестування системи. "І з наступного тижня я підпишу розпорядження про введення цієї системи, подобається це комусь чи ні, але терпіти цю ганьбу далі не можна", - сказав він.

Литвин подякував тим депутатам, які вирішили виконувати норми Конституції й регламенту про персональне голосування, і закликав їх відповідально ставитися до своєї роботи, відвідувати пленарні засідання парламентських комітетів.

Нагадаємо, апарат парламенту провів сертифікацію системи "Рада-3" в 2008 році. Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався".

Передбачено, що якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується. Вартість системи становила 461 тис. гривень.

Як відомо, у Верховній раді існує практика, коли один депутат голосує за кількох своїх колег, які не присутні на засіданні парламенту.

Через це народні обранці осоромились на всю Європу: парламентська делегація Польщі з гостьової ложі ВР глузувала з процесу голосування українськими депутатами, знімаючи це на телефони та фотоапарати. Польські парламентарі пояснили своїм українським колегам, що в Європі подібний спосіб "волевиявлення" вважається звичайним шахрайством.

Проте спікер Володимир Литвин заявив, що не в змозі примусити народних депутатів ходити на засідання Верховної ради і голосувати за себе персонально.

Читайте також:

Верховна рада готується офіційно дозволити "кнопкодавство"

Опозиція: 25 людей, які "голосували" за зміну Конституції, взагалі не було в залі

Юрист Ахметова розповів, хто зберігає картки регіоналів

Депутати голосують за закони "по приколу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: