У Раді зареєстровано постанову щодо позбавлення Бандери звання Героя

У Раді зареєстровано постанову про звернення до Януковича, якою пропонується скасувати резонансні укази Ющенка.

Верховній раді пропонують звернутися до президента Віктора Януковича з проханням скасувати укази його попередника про присвоєння Степану Бандері і Роману Шухевичу звань Героїв України, а також про визнання Української повстанської армії учасниками боротьби за незалежність України.

Проект постанови про відповідне звернення до президента зареєстрований у ВР народними депутатами від Компартії Петром Симоненком, Євгеном Царьковим і Володимиром Даниленком.

У проекті звернення наголошується, що "напередодні 65-річчя Великої Перемоги нашого народу над фашистською чумою колишній президент України Віктор Ющенко замість того, щоб відзначити внесок видатних радянських військових діячів, військовокомандувачів Малиновського, Жукова, Толбухіна, Ватутіна, Конева, Єрьоменка, особисто присвоїв Степану Бандері звання Героя України". На думку членів КПУ, такі акти є не тільки "цинічною наругою над подвигом ветеранів Великої Вітчизняної війни, які врятували світову цивілізацію", цими указами, по суті, схвалюється "зрадницька політика і кривава терористична діяльність оунівських колаборантів" і посилюється розкол і соціальна напруга в нашому суспільстві.

Не випадково, відзначають автори проекту постанови, резолюція Європарламенту від 25 лютого 2010 року (пункт 20) засуджує ці укази Ющенка і рекомендує їх переглянути.

"З урахуванням вищенаведеного, заради пам’яті наших батьків і дідів, напередодні 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, підтримуючи ініціативу Європейського парламенту, Верховна рада звертається до президента з пропозицією скасувати укази президента "Про вшановування учасників боротьби за незалежність України в XX столітті" від 28 січня 2010 року, "Про присвоєння С.Бандері звання Герой України" від 22 січня 2010 року, "Про присвоєння Р.Шухевичу звання Герой України" від 12 жовтня 2007 року", - наголошується в проекті звернення.

Читайте також:

Герман: Янукович не обіцяв забрати в Бандери звання Героя

У Львові поставлять пам'ятник командиру УПА Шухевичу

ФСБ розкрила "співпрацю українських націоналістів з фашистами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: