У Раді зареєстровано закон про примусову вакцинацію населення

Закон передбачає, що у разі відмови від щеплення людині можуть відмовити у прийомі на роботу, до навчальних закладів тощо.

Київський міський голова Леонід Черновецький закликав голову Верховної ради Володимира Литвина не допустити прийняття зареєстрованого у парламенті закону "Про вакцинопрофілактику інфекційних хвороб".

Як повідомила перший заступник столичного мера Ірена Кільчицька, у зареєстрованому в парламенті законопроекті містяться норми, які зобов’язують кожну людину до примусового щеплення, відмова від якого може призвести до обмеження прав та свобод громадянина, які гарантуються Конституцією України.

"У разі відмови від щеплення на підставі норм згаданого законопроекту людині можуть відмовити у прийомі на роботу, до навчально-виховних закладів тощо. Це є прямим порушенням норм Конституції", - цитує Кільчицьку прес-служба київської мерії.

Крім того, вона звернула увагу, що майже половина положень законопроекту присвячена ліквідації наслідків поствакцинальних ускладнень, а саме: соціальні виплати по інвалідності, виплати у разі непрацездатності, допомога на поховання.

"Хочу нагадати, що створення непрацездатного суспільства не виправдовує жодна вакцинопрофілактика", – наголосила Кільчицька.

Перший заступник голови КМДА зауважила, що нехтування правами і свободами громадян на законодавчому рівні може викликати значний резонанс та призвести до хаосу у суспільстві.

За її словами, законопроект викликав бурхливу негативну реакцію з боку громадських організацій осіб з обмеженими можливостями та жінок. Зокрема, застереження щодо цього законопроекту висловили доктор медичних наук, імунолог Катерина Гаркава; голова Союзу жінок України "За майбутнє дітей" Валентина Семенюк-Самсоненко; голова Координаційної ради міських громадських організацій інвалідів Василь Назаренко та інші.

Читайте також:

ВООЗ вимагає, щоб за смерті від протигрипозної вакцини відповідав уряд

ВООЗ: Україна на порозі другої хвилі епідемії грипу

Кабмін заборонив робити щеплення школярам без згоди батьків

На Львівщині після щеплення померло 5-місячне немовля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: