У Раді зареєстрували другу постанову про дострокові вибори мера Києва

Авторами проекту постанови про перевибори мера Києва та столичних депутатів на цей раз стали Томенко, Кожем'якін та Куликов.

У Верховній раді зареєстровано ще один проект постанови про проведення 30 травня дострокових виборів мера Києва та депутатів Київради.

Авторами проекту постанови є народні депутати Микола Томенко, Андрій Кожем'якін та Кирило Куликов.

За словами заступника голови ВР, відповідний проект постанови є реакцією на "надзвичайний стан" у Києві. Він відзначив, що жителі і гості столиці вже місяць страждають в брудному, нерозчищенном місті, де не забезпечуються нормальні умови для роботи та проживання.

"На сьогоднішній день медичні установи міста, зокрема, лікарня швидкої допомоги, не мають елементарних можливостей, щоб допомогти людям з численними травмами, отриманими на слизьких засніжених вулицях міста, які не прибираються належним чином з минулого року", - сказав Томенко.

"Посадові особи органів столичної влади "цинічно і зухвало порушують вимоги законодавства, нівелюють норми права, як основні правила поведінки, завдають своїми протиправними діями значної шкоди державному та столичному бюджетам, позбавляють територіальну громаду Києва невідчужуваною власності, підривають встановлені принципи державного устрою та місцевого самоврядування", - процитував Томенко звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування порушення законодавства посадовцями київської влади.

За словами Томенка, 11 червня 2009 року Верховна рада прийняла рішення взяти попередній звіт Тимчасової слідчої комісії до відома, звернувши увагу президента, Кабінету міністрів, Генпрокуратури та інших органів влади на "дії посадових осіб Київради.

Томенко також нагадав, що про необхідність проведення виборів 30 травня 2010 року заявляв і голова Верховної ради Володимир Литвин, проект постанови якого також був сьогодні зареєстрований у ВР.

"Цікаво, чи підтримає киян у боротьбі за повернення столиці України в статус цивілізованого європейського міста Партія регіонів", - сказав Томенко.

Заступник голови ВР переконаний, що рішення щодо київської влади необхідно прийняти на цьому тижні, щоб мати можливість належним чином підготуватися до виборчого процесу 30 травня.

Нагадаємо, що 18 січня голова Верховної ради Володимир Литвин зареєстрував проект постанови про проведення позачергових виборів депутатів Київської міської ради і мера столиці.

Литвин заявив, що раніше він не підтримував ідею проведення дострокових виборів мера Києва, оскільки всі опитування показували, що у разі їх проведення нинішній столичний голова Леонід Черновецький знову переможе.

За словами Литвина, підстави є не тільки для проведення дострокових виборів, але й для розслідування діяльності столичної влади.

Нагадаємо, що вибори мера Києва і Київради відбулися 25 травня 2008 року, на них повторно мером був обраний Черновецький.

Читайте також:

До ВР внесено постанову про перевибори мера Києва

Литвин доручив готувати дострокові вибори мера Києва

Черновецький просить армію розчистити сніг у Києві

Жертва "Посольства божого" поскаржилася на Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: