У Раді засекретили депутатів, які отримали державні квартири

У Верховній раді відмовилися оприлюднити прізвища нардепів, які отримали житло від держави.

В апараті Верховної ради відмовились оприлюднити прізвища депутатів, які отримали квартири протягом останньої каденції парламенту.

Про це заявив керівник апарату Верховної ради Валентин Зайчук.

Разом з тим він повідомив, що депутати Верховної ради шостого скликання отримали 15 службових квартир у будинку на вулиці Срібнокільській, 24, спорудження якого завершено 2007 року, пише Українська правда.

На завершення будівництва та введення в експлуатацію п'ятої секції житлового будинку з вбудованим приміщенням "Укрпошти" витрачено 5 млн 438,0 тис гривень бюджетних коштів.

"Протягом останніх чотирьох років житло для народних депутатів не будується", - повідомив Зайчук.

"Що стосується надання списку народних депутатів України, які отримали квартири, то зазначені відомості згідно з рішенням Конституційного Суду від 30 жовтня 1997 року № 5-зп належать до конфіденційної інформації, поширення якої відповідно до частини другої статті 32 Конституції не допускається без згоди особи, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини", - додав він.

Як повідомлялося раніше, разову грошову допомогу при виході на пенсію отримав 131 депутат Верховної ради 4 та 5 скликань.

Як зазначили в апараті Верховної ради, як таку допомогу, цим депутатам було сплачено 9 млн 603 тис гривень.

Разом з тим, у парламенті відмовилися повідомити власне прізвища депутатів, які отримали допомогу, і суми виплат, посилаючись на ухвалу Конституційного суду від 1997 року.

Крім того, в апараті парламенту також повідомили, що 52 народних депутата 4 та 5 скликань парламенту отримують матеріальну допомогу через неможливістю працевлаштуватися. Загальна сума таких виплат становить 409 тис гривень.

Конкретні дані про ці виплати в апараті парламенту також відмовилися повідомити, посилаючись на те саме рішення суду.

Читайте також:

Вибори до Верховної ради коштуватимуть 1,6 млрд гривень

Нардепи понаднормово витратили на авіаперельоти майже 2 млн грн

12 нардепів з 450 відмовились від матеріальної допомоги

Нардеп-регіонал задекларував найбільше землі та елітних авто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: