У Раді заспокоїли Ющенка: імпічмент готують не йому

14 квітня відбудеться засідання комітету і питання про подолання вето президента на закон щодо діяльності КС буде в порядку денному.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики, швидше за все, рекомендуватиме парламенту подолати вето президента на закон щодо діяльності Конституційного Суду України. Про це повідомив голова Сергій Міщенко.

За словами Міщенка, 14 квітня відбудеться засідання комітету і це питання буде в порядку денному. “Я не можу впливати на членів комітету, але, скоріше за все, більшість членів не сприймуть пропозиції глави держави”, - сказав він.

Міщенко висловив думку, що таким чином Верховній Раді буде запропоновано подолати вето Президента.

Водночас, за словами голови комітету, той факт, що глава держави повернув закон до парламенту, не є несподіванкою. Міщенко зауважив, що президент застосував вето, оскільки не сприймає будь-які закони стосовно можливості проведення імпічменту.

“Але я хочу заспокоїти президента і наголосити, що зараз мова не стоїть про імпічмент президента. Цей закон був розрахований на наступних глав держави, щоб вони завжди пам’ятали, що в будь-який момент за порушення можна бути розпочати процедуру імпічменту”, - сказав голова Комітету ВР.

Міщенко зауважив, що 25 жовтня відбудуться вибори президента, і до цього часу, навіть за великого бажання, провести процедуру імпічменту технологічно неможливо. “Але цього не потрібно робити і з огляду на те, що суспільство у нас любить ображених і в разі проведення імпічменту рейтинг президента буде зростати”, - сказав він.

При цьому Міщенко висловив переконання, що долати вето на закон щодо повноважень Конституційного Суду потрібно ще до проведення президентських виборів.

Водночас він не виключив, що в разі подолання вето глава держави звернеться до Конституційного Суду, як це вже було з приводу ряду законів. “Це право Президента - звертатися до Конституційного Суду, і ймовірність такого звернення дуже велика”, - сказав голова Комітету з питань правової політики.

Нагадаємо, 8 квітня президент застосував вето до ухваленого 19 березня Верховною Радою Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень Конституційного Суду України". Даним законом передбачено вдосконалення правового регулювання діяльності КС.

9 квітня голова ВР Володимир Литвин зауважив, що цей документ стане предметом розгляду Комітету ВР з питань правової політики, а після його рішення - всього парламенту.

Читайте також:

Ющенко оскаржив дату виборів у суді

Ющенко готовий піти на вибори восени

НУ-НС погрожує Ющенку імпічментом у разі розпуску Ради

Блок Литвина "рішуче налаштований" проти Ющенка
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: