Постанови розглядатимуть 14 травня.
До Верховної Ради України надійшло чотири постанови стосовно скасування закону про українську мову.
Про це повідомив під час засідання 26 квітня голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Голова парламенту зазначив, що регламент передбачає дві доби на внесення таких постанов.
"Надійшло вже чотири постанови про скасування закону про українську мову. Регламентом дається дві доби на внесення відповідних постанов", – повідомив Парубій.
Парубій переконує, що для закону немає жодного ризику і Рада скасує ці постанови, але не раніше, ніж це передбачено регламентом.
"Скасування цих постанов не становить для Верховної Ради ніяких труднощів. Але якщо ми їх скасуємо швидше, як через дві доби, і закон буде підписано швидше, як через дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону. Якщо зараз ми допустимо мінімальне порушення — ми не сумніваємося, вони підуть у Конституційний Суд. І це може поставити під сумнів закон про мову", – зазначив він та пообіцяв, що на наступному пленарному засіданні Рада розгляне всі ці постанови.
Зазначимо, що наступне пленарне засідання заплановане на 14 травня.
Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери.
Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.