У Раду внесено постанову про імпічмент Януковичу

Опозиція наголошує, що підписанням угоди по ЧФ РФ Янукович вчинив злочин та зрадив національні інтереси України.

У Верховну раду внесено проект постанови, в якому пропонується утворити спеціальну тимчасову слідчу комісію ВР для розслідування діянь президента Віктора Януковича, які "містять ознаки злочинів та розгляду питання про усунення його з поста президента України в порядку імпічменту".

Відповідний документ 30 квітня зареєстрував у парламенті депутат від БЮТ Григорій Омельченко.

У пояснювальній записці до проекту постанови акцентується увага на тому, що президент Віктор Янукович, підписуючи 21 квітня у Харкові угоду з питань перебування Чорноморського флоту Росії на території України, порушив Конституцію України.

"Державні і політичні діячі, лідери політичних партій, громадських організацій, народні депутати, а також юристи вважають, що підписанням зазначеної угоди президент Янукович вчинив злочин та зрадив національні інтереси України", – зазначається у документі.

Також у документі зазначається, що 27 квітня президент Янукович виступаючи на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (Страсбург), заявив, що "визнати Голодомор, як факт геноциду, неправильно і несправедливо". На думку автора проекту постанови, це також є порушенням Конституції та законів України.

Відтак, Омельченко пропонує створити спеціальну тимчасову слідчу комісію Верховної ради, яка "повинна провести повне, всебічне і об’єктивне дослідження всіх обставин вищевказаних діянь президента, направити матеріали і висновки до Верховного суду для отримання висновку, чи містяться ознаки державної зради або іншого злочину в зазначених діяннях президента".

Нагадаємо, у Раді раніше була зареєстрована аналогічна постанова про розслідування можливого складу злочину в діях Януковича і урядовців при підписанні угоди з Росією щодо ЧФ.

Її авторами стали народні депутати Олег Білорус (БЮТ) і Борис Тарасюк (НУ-НС).

Читайте також:

Генпрокуратуру просять завести справу на сина Януковича

Янукович звернувся до народу з приводу ЧФ: діалог з великим сусідом відновлено

У бюджеті-2010 витрати на Януковича й чиновників збільшені на сотні мільйонів

Росія звинуватила ПАРЄ у перекручуванні заяви Януковича про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: