У Раду внесено законопроект про нові правила місцевих виборів

У виборах заборонять брати участь блокам партій і запровадять змішану систему виборів. Крім того, заборонять участь у виборах мера самовисуванців.

Партія регіонів зареєструвала у парламенті проект закону про вибори до місцевих рад за новою системою. Згідно з документом, у виборах забороняється брати участь блокам партій і запроваджується змішана система виборів. Крім того, забороняється участь у виборах мера самовисуванців.

Автором проекту закону "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних і міських голів" став глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, пише видання "Коммерсант-Украина" у статті "Выигрышная партия".

Документ передбачає перехід до змішаної системи виборів: 50% депутатів пропонується обирати за партійними списками, 50% - по мажоритарних округах. Підтвердилася інформація і про те, що буде заборонено брати участь у місцевих виборах блокам політичних партій. Зокрема, Єфремов вказує, що "право висування кандидатів у депутати реалізовуватиметься виборцями через місцеві організації політичних партій".

"Ми проти блоків, тому що блоки - це безвідповідально, вони орієнтовані на обман людей", - заявив перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов.

Норма про обов'язкове висунення суб'єктів виборчого процесу політичними партіями поширюється не лише на кандидатів у депутати місцевих рад, але і на кандидатів на пости мерів. Якщо документ буде прийнятий, кандидати в мери не зможуть балотуватися шляхом самовисування - їх повинні будуть висувати тільки місцеві осередки партій.

Ця пропозиція викликала прогнозовано негативну реакцію з боку нині чинних міських голів. "Мер повинен служити громаді, яка його обрала, а не партії! - обурено заявив мер Львова Андрій Садовий. - Якщо партія тебе висунула, вона може, наприклад, зажадати виконувати її доручення, адже вони можуть бути шкідливими для городян. Я вважаю, що така практика не буде корисною для розвитку місцевого самоврядування - вона шкодитиме".

У Партії регіонів вважають інакше. "Ми довго дискутували із цього приводу і вирішили, що можемо піти двома шляхами - або удосконалювати партійну систему, або топтатися на місці. Був вибраний шлях, який, на наш погляд, підштовхне розвиток партійної системи в нашій державі. А які права це обмежує? У нас адже 180 партій в країні!" - сказав Олександр Єфремов.

Представники опозиції віднеслися до нововведень негативно. Перший заступник глави парламентського комітету з питань держбудівництва Ольга Боднар вважає запропонований законопроект "спробою знайти спосіб, як найкращим чином зробити так, щоб присвоїти собі владу". "Це дуже небезпечна річ, яку я називаю загарбницька політика Партії регіонів", - заявила Боднар.

Проте у Партії регіонів упевнені, що найближчі вибори в місцеві ради пройдуть за їх правилами. "До кінця сесії він (законопроект) буде проголосований у другому читанні, і вибори 31 жовтня пройдуть вже на основі нового закону", - сказав Чечетов.

Нагадаємо, 29 червня на розгляд Верховної ради депутати від Партії регіонів внесли постанову про призначення місцевих виборів на 31 жовтня 2010 року.

Крім того, парламент 29 червня провалив 12 опозиційних законопроектів про місцеві вибори.

Читайте також:

Парламент визнав, що депутатам міськрад українська мова не потрібна

Рада провалила 12 проектів по місцевих виборах

Влада внесла до Ради законопроект із датою місцевих виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: