У Раду внесено законопроект, що забороняє обмежувати українську мову

Документом пропонується законодавчо закріпити протиправність обмежень сфери чи території вільного застосування української мови.

У Верховній раді зареєстровано законопроект про заборону звуження сфери застосування української мови. Документ пропонує заборонити органам влади, установам та організаціям встановлювати будь-які обмеження у на застосування української мови.

Відповідний законопроект зареєстрував у раді народний депутат від НУ-НС В’ячеслав Кириленко.

"Необхідність ухвалення законопроекту полягає в тому, що держава, органи влади й посадові особи не лише не здійснюють необхідних дій для виконання конституційної норми щодо забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови, але й нерідко звужують сферу її функціонування", - повідомляє прес-служба партії "За Україну".

Тому автор законопроекту наполягає на законодавчому закріпленні протиправності будь-яких обмежень сфери чи території вільного застосування української мови.

Зокрема, Кириленко пропонує заборонити прийняття органами влади, посадовими та службовими особами, органами місцевого самоврядування рішень, спрямованих на звуження сфери застосування української мови чи на обмеження права вільного використання української мови.

Також законопроект забороняє, в тому числі, і підприємствам, установам, організаціям, накладати будь-які обмеження на застосування української мови своїми працівниками, а також обмежувати надання інформації та послуг українською мовою.

Читайте також:

Опитування: російська мова турбує українців менше, ніж ціни й безробіття

ПР зажадала негайно скасувати дубляж фільмів українською

Табачник обіцяє навчати дітей російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: