У Раду внесено законопроект, який прирівнює комунізм до нацизму

Парламенту запропонували ввести кримінальну відповідальність за пропаганду фашизму, нацизму, комунізму та інших тоталітарних течій.

На розгляд Верховної ради внесено законопроект, який пропонує ввести кримінальну відповідальність за пропаганду фашизму, нацизму, шовінізму, комунізму, інших тоталітарних політичних течій, які обмежують свободу людини за ознаками раси, статі, віросповідання або майнового цензу.

Крім того, покарання пропонується встановити за пропаганду сексизму – дискримінації за статевою ознакою.

Автором відповідного документу є народний депутат від БЮТ Сергій Терьохін. Проектом закону пропонується внести зміни до Карного і Кримінально-процесуального кодексів.

В 436 статті Кримінального кодексу пропонується передбачити, що публічні заклики до схвалення або поширення фашизму, нацизму, шовінізму, комунізму й сексизму караються штрафом від 500 до 1 000 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян (8 500-17 000 гривень), обмеженням або позбавленням волі терміном до 2 років.

За виготовлення матеріалів, спрямованих на пропаганду цих політичних течій, пропонується встановити захід покарання у вигляді штрафу від 100 до 500 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700-8 500 гривень) або обмеженням волі на строк до 1 року з конфіскацією таких матеріалів й обладнання, на якому вони були виготовлені.

Проектом також пропонується дати визначення відповідним течіям, зокрема визначити, що шовінізм - це політична течія, яка полягає в насильницькому нав'язуванні мови, віросповідання й способу життя, властивих пануючій нації однієї країни в сусідніх країнах, де присутні представники таких націй.

Комунізм у проекті - це політична течія, відповідно до якої особа втрачає право на особисте життя й особисте майно й змушена підкорити свою особистість інтересам правлячих партійних або державних бюрократів.

Сексизм пропонується визначити політичною течією, відповідно до якої особа однієї статі отримує перевагу над особою іншої статі.

У пояснювальній записці до проекту автор зазначає, що з кінця 90-х років минулого сторіччя в українських ЗМІ почали пропагуватися фашизм, нацизм, расизм, шовінізм, комунізм і сексизм.

Це, на думку депутата, загрожує обмеженням волі за ознаками раси, статі, віросповідання або майнового цензу й вимагає протидії з боку суспільства.

Нагадаємо, на початку березня голова фракції Комуністичної партії у Верховній раді Петро Симоненко також запропонував парламенту ввести кримінальну відповідальність за пропаганду фашизму.

Читайте також:

Україна не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує героїзацію нацизму

В Україні заборонили книги Гітлера та Істархова

Польща прирівняла комуністичну символіку до нацистської

ООН засудила героїзацію нацизму та знесення пам'ятників радянським воїнам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: