У регіонах беруть гроші за вакцинацію дітей

Марію Котенку попередили, що щеплення для її донечки коштуватиме приблизно 240 гривень.

У Тернополі педіатри попередили мам, що планова вакцинація їхніх дітей тепер платна. Готуйте 240 гривень за одноразову дозу комбінованої вакцини.

Маму маленької Оленки неприємно здивували у поліклініці. "Черговий педіатр мене повідомив , що щеплення тепер будуть платні . Десь біля 200 гривень. Якщо ми щомісяця отримуємо на дитину 130 гривень. Уявіть , як нам до цієї прививки готуватися", - розповідає схвильована Марію Котенко.

У лікувальному закладі запевняють - щеплення безкоштовне і доступне усім. "Ні в якому разі ніхто не торгує своєю вакциною", - запевняє заступник головного лікаря Тернопільської міської дитячої лікарні Володимир Кучма.

Але додає - якщо батьки хочуть і їм це по кишені, вони можуть за рецептом педіатра купити вакцину в аптеці. Вона комбінована - захищає одразу від шести хвороб.

Мама переконує - у поліклініці їй казали зовсім інше. "Питання стояло в стверджувальній формі - щеплення будуть платні. Я телефонувала недавно. Мені сказали, вони вже платні", - розповідає жінка.

Міністр охорони здоров’я взагалі не бачить потреби в платній вакцинації. Стверджує, держава повністю забезпечує фінансування календаря щеплень проти десяти хвороб.

"Вакцини , які держава сьогодні закуповує, є найкращими. Ми вибираємо довго, вони дорогі. Власне, я питав цілу Україну на селекторній нараді – де відсутні . Цього не може бути", - стверджує міністр охорони здоров’я України Василь Князевич.

Натомість Марія Котенко стверджує, що поліомієліту й досі нема ні в області, ні в Україні. Педіатри не знають коли буде .

Оленчина мама, можливо, уже б давно відмовилася від щеплення, але ж тоді дитину у садочок не візьмуть.

Детальніше про плату за безкоштовну вакцинацію - дивіться в сюжеті ТСН.

Читайте також:

Українців вакцинуватимуть проти свинячого грипу

Ющенко вимагає завершити справу про смерть підлітка від щеплення

МОЗ: ті, хто відмовляться від щеплень, будуть лікуватися власним коштом

Україна знову закупить індійську вакцину, яка вбила підлітка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: