У рейтингу економічних свобод Україна наздоганяє Бурунді

У рейтингу економічних свобод Україна конкурує з країнами Африки. В Європі Україну визнано беззаперечним аутсайдером.

Україна посідає 162 місце в рейтингу економічних свобод серед 183 країн світу. Про це йдеться в дослідженні, проведеному американською дослідницькою організацією Heritage Foundation та газетою Wall Street Journal. Минулого року Україна посідала 152 місце.

Серед європейських країн, за цим рейтингом, Україна посідає останнє місце.

"Україна почала деякі значні структурні реформи, щоб посилити свою економічну базу та досягла щорічного росту в 5% протягом останніх п’яти років. Позитивні кроки включають запровадження конкурентних податкових ставок та вступ до Світової організації торгівлі", – заявляють дослідники.

Водночас, вони наголошують, що у своєму переході до більших економічних свобод Україна, все ж таки, відстає від інших європейських країн, зокрема у сфері створення сприятливого підприємницького клімату та боротьби з корупцією. "Прогрес у питанні приватизації та привабленні іноземних інвестицій був повільним. Регуляторні та правові рамки залишаються неефективними та обтяжливими. Бюрократичні перешкоди ускладнюють багато комерційних операцій та створення бізнесу. Судовій системі бракує незалежності та повноважень, а юридичні процедури зазвичай корумповані", – йдеться в дослідженні.

Найбільше економічної свободи, за рейтингом, як і раніше, в Гонконгу та Сінгапурі. Далі в списку Австралія, Нова Зеландія, Ірландія, Швейцарія. Канада та США посідають, відповідно, сьоме і восьме місця. Замикають десятку лідерів рейтингу Данія та Чилі.

Як свідчать дані дослідження, найближчими сусідами України в рейтингу є Бурунді, що посідає 160 місце, Того - 161, Ліберія - 163 і Східний Тимор - 164.

Географічні сусіди України розташувалися таким чином: Росія – 143 місце, Білорусь – 150, Молдова – 125, Польща – 71, Румунія – 63, Угорщина – 51 і Словаччина – 35.

Найменше економічних свобод – у Зімбабве та Північній Кореї.

Читайте також:

Україна стала шостою в світі за кількістю економічних злочинів

Україна знову стала найкорумпованішою з нових незалежних держав

Україна випередила Росію в рейтингу успішних країн світу

У рейтингу свободи слова Україна наздогнала Монголію й Сенегал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: