У Рівненській області стався масовий мор бджіл: пасічники винуватять агрохолдинг

Дата публікації
Перегляди
2703
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Рівненській області стався масовий мор бджіл: пасічники винуватять агрохолдинг

Фото: Pexels

Розслідування взяло на себе керівництво області.

Мільйони бджіл загинули на Рівненщині - пасіки встелені мертвими комахами. Пасічники впевнені, що все через протруєне насіння, яким в агрохолдингу засівають поля. Однак у компанії своєї провини в масовій загибелі бджіл не вбачають, йдеться у ТСН.16:45.

На пасіці пана Володимира не чути навіть поодинокого дзижчання. Вся встелена мертвими бджолами - загинула 21 сім’я.

"Тільки одна бджолосім’я десь в середньому буде від півтори тисячі і далі. Це такі кошти, що поновлювать потім самому майже нереально", - каже пасічник Володимир Олексійчук.

У іншому селі у Рівненському районі пан Богдан каже, лише на його пасіці загалом лягло замертво зо пів мільйона бджіл. Таке ж, каже, і у інших пасічників. І навіть не одного району Рівненщини. Збитки - сотні тисяч гривень.

"Пасік в Корецькому районі півтора десятка пропало, в Рівненському районі 5-7 пасік пропало, це ті, які ми знаємо", - розповідає голова спілки пасічників України проти пестицидів Богдан Лимар.

Потруїлись бджоли пестицидним пилом, певні пасічники. Кажуть, мор стався, коли один з агрохолдингів вигнав на поля поруч свою техніку: сіяли протруєне насіння, компоненти якого і вбивають бджіл.

"Ця пилюка осідає на квітучі дерева, на дикорослі рослини", - стверджує пан Богдан.

Усе сертифіковане і дотримуються усіх санітарних норм, стверджують у агрокомпанії. Те, що загинули бджоли, припускають, винні інші аграрії, або погода, а звинувачення в їхній бік, мовляв, необґрунтовані. 

"Компанія занепокоєна фактом загибелі бджіл. Ми будемо наполягати про відібрання зразків зеленої маси, ґрунту з полів інших землекористувачів, які засіяні озимими культурами в радіусі хоча б трьох кілометрів", - коментує представник агрохолдингу Сергій Пилиповець.

Та на цю компанію пасічники скаржилися і раніше. Бо не перший рік відновлюють пасіки після загибелі. За фактом псування і забруднення земель у поліції відкрито вже три кримінальних провадження. Досліджували документи агрохолдингу. Ґрунт та мертвих бджіл скеровували в столичну лабораторію.

"В даному ґрунті і в об’єктах дослідження є хімічна речовина, яка вказана в документах, проте є і інша речовина, яку вони не можуть становити", - каже заступник керівника Рівненського райвідділу поліції Петро Пастушок.

Нині масову загибель бджіл взялася розслідувати і створена комісія. Одразу кілька зразків знову відправлять в лабораторію. Щоб нарешті поставити крапку і знайти винних, це взялося контролювати вже керівництво області. Якщо крайніх таки знайдуть, то через суд пасічники зможуть відшкодовувати збитки, а поліція взагалі заборонити винним займатися агробізнесом.

Кореспондентка ТСН Анна Махно

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2703
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація