У Рівному всім містом рятують недоношене немовля, до якого жодного разу не навідалася рідна матір

Дата публікації
Перегляди
7747
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Рівному всім містом рятують недоношене немовля, до якого жодного разу не навідалася рідна матір

Фото: ТСН.ua

Дівчинка перебуває між життям і смертю.

У Рівному небайдужі купують ліки передчасно народженій дівчинці, бо її ненька не надто переймається станом донечки. А немовля, окрім того, що недоношене, ще й хворе, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дитина важить лише 800 грамів і на зріст усього 35 сантиметрів. Лікар Оксана Марчевська показує, як крихітна пацієнтка під’єднана до різних апаратів: штучна вентиляція легень, контроль за пульсом та температурою. Немовлятко ще без імені. "Ми називаємо масіками, малесенькими. Чекаємо родичів, щоб сказали, як дівчинку звати", - пояснює лікар-анестезіолог реанімації новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні.

Туди крихітку скерували з пологового відділення, де вона народилася на 22-23 тижні вагітності. Достеменно лікарі сказати не можуть, бо мама на обліку не стояла. Дівчинка у тяжкому стані. "У дитини є септичний стан, запальні зміни по аналізах крові. Крім того, що воно незріле, недоношене, воно ще й має певні захворювання. Це кишківник, легені, головного мозку крововиливи", - каже завідувач реанімації новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні Михайло Кулик.

Волонтери і небайдужі рівняни заходилися збирати гроші для порятунку дитини. Вони кажуть, що лікарня забезпечує дитину, чим може, але цього не завжди достатньо. "У мене в руках список – це те, що треба було закупити на сьогодні. Кожен день список може змінюватися, щось додається, щось забирається", - пояснює волонтер Наталя Виногродська. "Я дізналася, що в цій родині така непроста ситуація, мама не зовсім проявляє ті материнські відчуття, які би мала отримати ця дитинка. Мама жодного разу до дитинки так і не підійшла", - пояснює свою участь рівнянка Оксана Кравець.

Те, що ненька не надто переймається станом маляти, визнає і рідна тітка дівчинки. "Відсотків 30, що вона буде доглядати, я так рахую. Так як я з нею спілкувалася, я не помітила, що в неї є бажання. Якщо потрібно, я буду робити догляд за дитиною", - обіцяє Марія Разкевич. Сама ж мама категорично відмовляється від спілкування. Відомо, що їй 28, вона незаміжня, має ще двох доньок 8 та 5 років, у всіх дітей татусі різні. "Дожилися до того, що пообрізали газ і світло. Діти доглянуті, за дітей це можу сказати", - розповів сусід жінки

У будинку вона жила з родичами, але до журналістів звідти ніхто не виходить. Породілля ж недавно переїхала до співмешканця в іншу хату. Старі сусіди кажуть, що жінка зловживає алкоголем. "Зловживає, я би не сказав, але були випадки, що її бачили сусіди. Але під час того, коли відвідували соцслужби, то таких проблем не випливало", - делікатніше формулює ці повідомлення керівник рівненської служби у справах дітей Андрій Міщеня. Соцслужби про цю сім’ю знають, навідували, розмовляли, перевіряли – жінка казала, що старається для доньок. "Сказати, що там є ухилення від виконання батьківських обов’язків з боку мами - підстав немає", - каже Міщеня.

Рівняни сподіваються, що матір таки одумається і навідає таки свою найменшу донечку, а крихітка почне одужувати, набирати вагу, а ще отримає ім’я. "Я знаю, що ця дитинка дуже хоче жити. Я сподіваюся, що за допомогою медиків, що всіма зусиллями ми витягнемо цю дитинку і все буде добре", - каже рівнянка Оксана Кравець. Для тих, хто хоче допомогти в цій справі, волонтери залишають реквізити для пожертв на потреби маленького немовлята: картка Приватбанку № 5169 3305 1506 8762. Це корпоративна карта благодійного фонду "Скарбниця Надії", але за банківськими правилами вона повинна бути емітована на фізичну особу – голову правління фонду, Реву Мар’яну Володимирівну. Призначення платежу – добровільна пожертва на проект “Допоможи дитині в реанімації”.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7747
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація