У Рівному з голови жінки витягнули 10-сантиметрового гельмінта

Дата публікації
Перегляди
164к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Рівному з голови жінки витягнули 10-сантиметрового гельмінта

Фото: pixabay.com

У жінки виявили пухлину, з якої витягнули гельмінта.

У Рівному зі скроневої частини голови жінки лікарі витягнули 10-сантиметрового паразита. Це вже другий схожий випадок, який трапився в області цьогоріч.

Про це повідомили у Рівненському обласному центрі контролю хвороб.

"Не дає забути про себе підшкірний дирофіляріоз, в області зареєстрований ще один випадок цього захворювання. В медичному закладі м. Рівне у пацієнтки видалили 10-сантиметрового паразита з пухлини зі скроневої частини голови. Це другий випадок дирофіляріозу 2022 року та 44-й від 2005 року, відколи вперше на Рівненщині його зафіксували у людини", - йдеться у повідомленні.

Наразі жінка, з-під шкіри якої витягнули паразита, почувається задовільно. В осередку захворювання фахівці провели комплексне епідеміологічне обстеження.

Нагадаємо, цьогоріч це вже другий зафіксований випадок дирофіляріозу в Рівненській області. Наприкінці червня мешканка Рівненщини звернулася до хірурга зі скаргою на пухлину на голові, під час видалення якої лікар виявив 9-сантиметрового гельмінта.

Загалом вперше цю хворобу зафіксували 2005 року, відтоді паразитів виявляли в 44 мешканців області.

"Вкотре нагадуємо, що підшкірний дирофіляріоз передається людині від хворих собак, котів, диких м’ясоїдних звірів лише через укуси комарів усіх видів. Личинки дирофілярії (мікрофілярії) в тілі комара розвиваються від 10 до 21 днів залежно від температури довкілля. Інкубаційний період після укусу комара до появи дорослого паразиту під шкірою чи слизовими оболонками тіла людини триває від 1 місяця до 2 років", - розповідають медики і  додають, що під час хірургічного видалення паразита пацієнт одужує.

Аби вберегтися від цього захворювання лікарі радять захищати себе та домашніх тварин від укусів комарів, застосовуючи різні види репелентів, а також своєчасно проводити дегельмінтизацію домашнім улюбленцям.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
164к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація