У РНБО повідомили, коли тіла загиблих в авіакатастрофі під Тегераном повернуть до України

У РНБО повідомили, коли тіла загиблих в авіакатастрофі під Тегераном повернуть до України

Фото: УНІАН

Орієнтовно це станеться 20-21 січня.

Станом на 11 січня ідентифіковано 30% тіл загиблих в авіакатастрофі українського літака МАУ, в який влучила іранська ракета. Орієнтовно 20-21 січня їх повернуть до України.

Про це в коментарі BBC News Україна повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Данілов переконаний, що іранська сторона повністю виплатить компенсацію родинам загиблих і вартості літака. "Попередньо є розуміння, що Іран погодився все це компенсувати, оскільки він офіційно визнав", - сказав він. 

За його словами, увечері президент України обговорить ці питання з лідером Ірану. "Іран повністю все компенсує", - наголосив секретар РНБО.

Наразі потрібно вирішувати юридичні питання у справі, додав Данілов. Він каже, що Україна не зупинить розслідування цієї катастрофи попри офіційне визнання Іраном ракетного удару, адже вимагатиме покарання винних.

Як повідомлялося, офіційний Іран заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ рейсом "Тегеран-Київ", на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через "людський фактор". Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію "непрощенною помилкою" і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи - справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). До Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

Родичі загиблих мають право отримати грошову компенсацію від авіаперевізника та винуватця авіатрощі

Родичі загиблих мають право отримати грошову компенсацію від авіаперевізника та винуватця авіатрощі

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном
Наступна публікація