У РНБО пояснили, у чому полягає небезпека заблокованих російських сайтів

За допомогою соціальних мереж спецслужби можуть збирати розвідувальну інформацію.

У Раді національної безпеки і оборони України наполягають на тому, що є вагома аргументація для запровадження санкцій проти російських сайтів. У першу чергу – це безпека даних.

"Дані, які передаються російським сервісом, відповідно до російського законодавства, зберігаються в Росії, перебувають у повному розпорядженні і під контролем російської сторони і у неї є абсолютний і повний доступ до цих даних. А це будь-які дані громадян України, це будь-які мета-дані, - усе це перебуває під повним контролем Федеральної служби безпеки", - сказав керівник служби з питань інформаційної безпеки РНБО Валентин Петров в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі 1+1.

"Ми не можемо із цим миритися, перебуваючи у стані війни", - додав він.

За словами посадовця РНБО, дані користувачів соціальних мереж – "чудовий матеріал для аналітиків спецслужб", починаючи від соціології уподобань, закінчуючи збиранням розвідувальної інформації.

Нагадаємо, 16 травня, російські соцмережі "ВКонтакте" і "Одноклассники" потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції.

Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом, обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів за "надання послуг доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів".

Президент Петро Порошенко зазначив, що санкції, які були введені проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виведення російських військ з території України.

ВідеоУ контролі даних користувачів «ВКонтакте» російською ФСБ є велика загроза – Петров

Залиште свій коментар